Matura próbna 2009 maj - lubelskie

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
maciek91
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:42

Materiał diagnostyczny próba matury 2010 lubelskie

Post autor: maciek91 »

Witam!
Poszukuję informacji na temat próby egzaminu maturalnego z matematyki 2010 (materiał diagnostyczny) w województwie lubelskim. Taki test piszą uczniowie klas 2-ich. Czy ktoś może pisał poziom rozszerzony i mógł by napisać jak wyglądają te zadania (może trochę pomóc rozwiązać)?
Proszę o pomoc!
aslys
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2009, 14:21

Post autor: aslys »

jesli zdobyles te materialy to ja tez bym o nie prosila, mnie bardziej interesuje poziom podst
arst
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:54

Post autor: arst »

Witam, jeśli chodzi wam o 'Lubelską próbę przed maturą 2010' to mogę napisać mniej więcej co było na poziomie rozszerzonym tylko musicie się wstrzymać do wieczora bo na razie nie mam czasu.
aslys
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2009, 14:21

Post autor: aslys »

okej fajnie
arst
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 01 cze 2009, 17:54

Post autor: arst »

1) Wielomian \(x^3+4x+p\), gdzie p jest liczbą pierwszą. Trzeba było znaleźć \(p\) wiedząc, że wielomian ma pierwiastek całkowity. Polecam robić na 'piechotę' tzn. sprawdzać po kolei liczby pierwsze (dużo tego nie będzie) :D
2) Tu była jakaś nierówność typu: \(||x-a|-b|<c\) (nie pamiętam dokładnie). \(||\) to moduł.
3) Było zadanie z trójkątem prostokątnym, w którym boki były wyrazami ciągu (chyba \(a_1\), \(a_{15}\) i \(a_{17}\)) Był dany obwód i trzeba było policzyć pole tego trójkąta.
4)Było zadanie typu udowodnij, że jeżeli ciąg \((a_n)\) jest geometryczny to \((b_n)\) też jest i był jakiś warunek do tego.
5) Było zadanie ze styczną do okręgu (niestety nie pamiętam treści)
6) Był trapez prostokątny opisany na okręgu. Trzeba było policzyć jego pole.
7) Było zadanie z ciągiem danym rekurencyjnie (trzeba było wypisać bodajże kilka wyrazów i coś tam policzyć

Kolejności zadań nie pamiętam. Moja rada: dobrze jest się skupić nad zadaniami (ja tego nie zrobiłem i skończyłem z 66%...)

To by było na tyle. Pozdrawiam
maciek91
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:42

Post autor: maciek91 »

Dzięki bardzo. To co napisałeś bardzo się przyda;)
maciek91
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:42

Post autor: maciek91 »

A może ktoś coś jeszcze zapamiętał?
Awatar użytkownika
zadaniainfomm
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 209
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:20
Podziękowania: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:
Kontakt:

Matura próbna 2009 maj - lubelskie

Post autor: zadaniainfomm »

Matura próbna 2009 maj - lubelskie
przeprowadzana dla klas drugich
Zadania mogę przesłać na maila
metalica
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2009, 17:49

zadania

Post autor: metalica »

bardzo ale to bardzo bym prosila o rozwiazania tych zadan. moj e-mail: perelka150219@wp.pl
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Arkusze i rozwiązania dodałem tu
http://www.zadania.info/d201

W przyszłym tygodniu dopiszę też arkusze, które pisały klasy pierwsze, więc zajrzycie tam za parę dni.
quusamo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2009, 09:05

Post autor: quusamo »

Może z lekkim poślizgiem, ale dopiero teraz zacząłem materiał do korepetycji przygotowywać i przeglądnąłem klucz odpowiedzi.
Moje uwagi odnoszą się do arkuszy dla klas 2 - na poziomie podstawowym pytanie nr 6 - wg mnie odpowiedź B (w kluczu jest C) może pomyłka w druku ;). Natomiast większa jazda jest w zadaniu 6 z poziomu rozszerzonego. Czytałem je parę razy i nigdzie nie ma tam napisane iż ciąg jest rosnący, a co za tym idzie na przeciwprostokątnej mogą znajdować się wyrazy \(a_{17}\), ale równie dobrze i \(a_{1}\). O ile z tej pierwszej kombinacji (ujętej w kluczu) wychodzi ładny wynik \(P=30j^2\), to z drugiej niestety wyniki również wychodzą (o niebo ciekawesze, \(a_1=\frac{50\sqrt{7}-95}{6}\), \(a_{15}=\frac{80-20\sqrt{7}}{3}\), \(a_{17}=35-10\sqrt{7}\), \(P=(700-250\sqrt{7})j^2\)). I teraz pytanie - ja się gdzieś machnąłem, czy może w odpowiedziach na stronie błąd się wkradł.
ODPOWIEDZ