Matura 2010

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
JonatanC
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2010, 12:19

Post autor: JonatanC »

sferis zrobiłem tak samo że odrzuciłem jedno na takiej samej zasadzie jak ty! ale z tego co widze to chyba przedobrzyliśmy ;/ ale mam nadzieje ze nie utną za to dużo punktów bo w sumie mam oba wyliczone z tym ze jedno odrzucone
lukasz091
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:05

Post autor: lukasz091 »

Mam takie same jak Ty :) Dlatego czekam na odpowiedzi Golonki, on się nie myli ;d
Kalan
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 05 maja 2010, 20:09

Post autor: Kalan »

Ta druga współrzędna nie może być punktem B, bo potem obliczając długość odcinka z tych dwóch punktów nie wychodzi 5pierw2.
A skąd masz współrzędne wierzchołka B? U mnie w obliczeniach to w ogóle nie występowało. Zrobiłem tak:
1. policzyłem odległość punktu A od prostej BC - wysokość opuszczona na ramię
2. współrzędne punktu c zapisałem: C=(x, x+1)
3. P=|AC|*h - tu otrzymałem równanie z jedną niewiadomą - współrzędną x-ową C.

Nigdzie tu nie mam B, bo B wsp. zależą przecież od wsp. C Dobrze rozumuję?
szakal007
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 78
Rejestracja: 28 lis 2009, 11:49

Post autor: szakal007 »

no własnie, na interi to chyba poszaleli? :| mi wychodziły pełne wyniki, bez ułamków
lukasz091
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:05

Post autor: lukasz091 »

na matematyka.pl mają takie punkty jak większość tutaj, więc jest dobrze wg mnie :)
Matij001
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 30 mar 2010, 19:06

Post autor: Matij001 »

Ci z interii to jakieś głąby, dają do publicznej wiadomości takie błędy...
lanca
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwie 2010, 18:34

Post autor: lanca »

8 zadanie na interii jakoś dziwnie zrobili. Mi wydaje się, że źle.
michalmaz
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2009, 19:39

Post autor: michalmaz »

8 zadanie zrobiłem tak samo jak z interii, czemu zle? tak mi też wyszlo ze dla x=1 bedzie minimalne, opisalem, narysowalem:)
matura_sie_zbliza
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2010, 23:02

Post autor: matura_sie_zbliza »

7. mam tak jak na Interii. Oni też nie czytają poleceń :O
lanca
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwie 2010, 18:34

Post autor: lanca »

Nie wiem, mogę się mylić xd Ja zrobiłem zupełnie inaczej.
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

mateuszelk pisze:co do zadania 7, w zadaniu jest mowa o trójkącie równaramiennym AC=BC a ja omyłkowo założyłem że AC=AB i doliczyłem zadanie do końca z takim błędnym założeniem. Wynik wyszedł poprawny według tego co napisałem. I teraz pytanie jak zostanie to ocenione? czy zabiorą mi parę punktów czy całość?
bo chyba rachunkowo nie było to ułatwienie, rozwiązanie zajęło mi 2 strony : /
jak ktoś się orientuje co z tym może być to dajcie znać, bo się kurcze troszkę martwię :(
Z tego co nam tłumaczyli na szkoleniach za takie coś niestety nie dostaniesz żadnego pkt. Bo rozwiązałeś własne zadanie, a nie to o co Cię prosili. To tak jakby kazali policzyć objętość w zadaniu a Ty byś policzył pole <bezradny>.
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

matura_sie_zbliza pisze:mateuszelk, wyżej o tym pisałem, popełniłem dokładnie identyczny błąd (zresztą nie tylko ja). Wyszło mi (7/2, 9/2) lub (-3/2, -1/2). Obawiam się, że dostaniemy po 1-2 punkty za obliczenie wysokości tego trójkąta i może jeszcze jakieś inne pierdoły
To jest dobre rozwiązanie ;-).
oski
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2010, 18:53

Post autor: oski »

bolc niestety nie jest. mam ten sam błąd, strasznie się wściekłem jak to zobaczyłem... błąd w założeniach, i to nic że dla przyjętych danych wynik jest poprawny i wyliczyć jest go trudniej, z miejsca dadzą 0p. i 12% w dupę... niech to cholera weźmie...
Niestety nasadziłem pierdyliardy błędów liczeniowych choć myśleniowo potrafiłem zrobić prawie wszystkie. Jaki szacujecie rezulat? ja będę miał w granicach 62% - 78%,
krycha91
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 14 mar 2010, 22:31

Post autor: krycha91 »

Ja liczę 85-95, bo nie wiem jak w tym ostatnim miało wyjść, a bez tego ostatniego mam błąd bo policzyłem sinx = 1/2 , a nie sinx = -1/2. To z pośpiechu bo równianie dobrze rozwiązane, no ale stres robi swoje. :/ Więc pewnie na tym polecą ze 2 punkty no i mam wątpliwości co do ostatniego.

No i nie wiadomo co będzie punktowane i jak więc też na zapisach coś może polecieć :/
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 20:48 przez krycha91, łącznie zmieniany 1 raz.
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Wstaw te punkty do wzoru na pole trójkąta z 3 współrzędnymi pkt. Powinno wyjść 15, a nie wychodzi, więc chyba jednak nie jest dobrze.
ODPOWIEDZ