IV próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

IV próbna matura 2009 z www.zadania.info

Post autor: robbo »

Właśnie zamieściliśmy arkusze IV próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/2237354
Do jutra (5 kwietnia) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie do supergolonki na
supergolonkaMALPAzadania.info
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

Własnie wydrukowałam tą mataure :)

Na pierwszy rzut oka poziom trudnosci zblizony do poprzedniego zestawu... :)

Wyjątkowo ten zestaw rozwiąże raczej w ciągu tygodnia niż w weekend, bo w niedziele trzeba jechać do Krakowa na konkurs, a w poniedzialek mam w szkole wystawianie ocen :)
pavlov27
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:03

Post autor: pavlov27 »

Zrobiłem maturke podstawową i nie uważam, żeby była jakoś specjalnie trudna (myślę, że wynik w granicach 84% - 90%), brakuje mi oczywiście trygonometrii, ale mimo to uważam, że arkusz jest w porządku :)
gelski
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2009, 14:14

Post autor: gelski »

Moim skromnym zdaniem przesadziliście z rozszerzonym :) Oczywiście wszystko zależy od punktu patrzenia i celu do jakiego wy jako serwis dążycie. Maturki przygotowujecie bardzo ciekawe i naprawdę fajnie się nad nimi można pogłowić. Ale no nie oszukujmy się nie mają one w większości przypadków wiele wspólnego z zadaniami maturalnymi. Zadania, które proponujecie są doskonałą formą rozrywki dla ludzi lubiących rozwiązywania zadań ciekawych, pomysłowych , konkursowych, a na maturze z reguły od jakiegoś czasu już takie nie występują. Dlatego wasze arkusze odstraszają gro tych ludzi, którzy chcieli po prostu potrenować pod kątem matury. Uważam, że następne matury próbne powinny być, oczywiście trudne i wymagające, ale w granicach rozsądku. Pozdrawiam :)
kleksak1990
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2009, 10:31

Post autor: kleksak1990 »

moje zdanie jest zbliżone "gelskiego"...bardzo fajne zadanka na poziomie rozszerzonym ale zbyt trudne...trzeba więcej główkować niż robić działań ..a matura głównie polega na robieniu SCHEMATYCZNYCH zadań
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

ja myśle ze to ze jest kilka zadanek wymagajacych poglowienia to duzy plus...

na maturach ostatnio wedlug mnie trafia sie gora jedno zadanko wymagajace ruszenia glowa...
dzieki temu ze tu przerobimy w jednym zestawie kilka takich zadan to swietnie...

czy jest sens rozwiazywac po raz kolejny to co nie sprawia zadnego problemu...


jezeli masz problem z wyrobieniem sie w czasie 180 minut, to oczywiscie trzeba poprawic sprawnosc rachunkowa... ale rozwiazywanie bez przerwy typowych zadan jest bezsensu jezeli wyrobisz sie z ich zrobieniem w mniej niz 2 godziny... (niezla sprawnosc rachunkowa) - a na tym etapie przygotowan do matury przynajmniej taka sprawnosc powinno sie miec...
eax
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:44

Post autor: eax »

Czy przesadzili, ciężko określić. Nie wiadomo co nam CKE przygotowała na ten rok. W zeszłym roku matura była dość prosta, nie wiadomo jak w tym.

Wtrącę offtopa, ale nurtuje mnie pewne pytanie:
Na jakiej podstawie gwiazdkowane są zadania w tym portalu? Czy można spodziewać się, że zadania z dwoma gwiazdkami, to przeciętne zadania z matury rozszerzonej?
gelski
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2009, 14:14

Post autor: gelski »

Matura tegoroczna będzie na poziomie takim jak ta w styczniu. Bo od dwóch lata pojawiła się (moim zdaniem niesłuszna) tendencja w CKE by przygotowywać dwie matury na poziomie zbliżonym do siebie, a nie jak przez wiele lat wcześniej, kiedy próbna była czasami nawet i trzykrotnie trudniejsza niż główna. Nie wiem czy rozwiązywaliście Maturę pod tytułem "Pazdro Przed maturą Maj 2009". Moim zdaniem jest to przykład ciekawej i maturalnej matury. Bo musimy pamiętać że egzamin jaki napiszemy to jest matura a nie konkurs. Matura nie sprawdza naszych nieschematycznych umiejętności, a sprawdza umiejętności rozwiązywania sztampowych zadań. A jak pokazał Pazdro (i to niejednokrotnie - patrz zbiór OE Matura 08/09) i z takich zadań można przygotować ciekawą maturkę :) Pozdrawiam
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

"Pazdro Przed maturą Maj 2009" - to wcale nie jest taka prosta maturka... wedlug mnie nawet bardzo nie typowa...

jeszcze jej nie robilam... planuje w tygodniu, ale na pierwszy rzut oka tak uwazam...


ponadto robilam arkusze pazdro 08/09 i sadze ze sa raczej trudniejsze, ewentualnie zblizone do matur zadania.info...
gelski
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2009, 14:14

Post autor: gelski »

Oczywiście, że nie jest prosta, ale przypomina zadania maturalne. Z takich zadań wymagających bardziej pomysłu niż umiejętnego rachowania jest (ta z sumą odwrotności). Właśnie dlatego, że matura o której mówimy mogła sprawić kłopot, maturzysta w celu przygotowania się do egzaminu powinien robić arkusze zbliżone raz poziomem, a dwa typem zadań. A te z zadania.info podkreślam jeszcze raz są bardzo bardzo ciekawe i przyjemnie się nad nimi myśli, ale pod kątem matury nie są dobrym ćwiczeniem. Jeszcze odniosę się do twoich słów, że im więcej zrobimy pomysłowych tym lepiej. Tylko głupi by zaprzeczył, więc tego nie zrobię :) Podam tylko przykład, mój kolega z klasy, dwukrotnie był blisko dostania się do finału olimpiady fizycznej. Oprócz tego zajmował przyzwoite lokaty w konkursach fizycznych typu Lwiątko itp. A matura próbna w styczniu przyniosła tylko 60%. Chłopak ma ambicje na stówkę, więc (mimo wielkiej niechęci) odstawił zadania ciekawe, a zaczął rozwiązywać sztampowe z matur. Bo jak powiedział: "miesiąc pomęczę się z łatwymi i nudnymi, ale za to będę mógł robić przez 5 lata ciekawe" (wybiera się na fizykę na UW). pozdrawiam
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

w sumie to troche dziwne by umiec zrobic trudne zadania ale prostych nie...

chociaz sama z matur probnych mialam najwiecej okolo 70%, a z dwoch etapow konkursu matematycznego diament zawsze wiecej niz 70%... :)

moze cos w tym jest, ale z drugiej strony matura byla w styczniu a konkurs pozniej, wiec wiele przez ten czas sie nauczylam...
mysle ze raczej mimo wszystko robic trudniejsze zadanka... chociaz na prostsze ez teraz bede rzucac okiem... mzoe ogladne podstawowe zestawy zadania.info...

chociaz szczerze jak kiedys patrzylam na zestaw podstawy i mysle sobie tylko 120minut, a niektore zadanka takie dziwne.. to troche malo czasu
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

Trudne, z tego co sprawdzalem ze znajomym to bedzie 38-44 pkt, zalezy od tego ktory z nas mial dobrze ;p
bundyrox
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2009, 17:23

Post autor: bundyrox »

anetka10 właśnie proste sa najgorsze. Rozwiązujesz myśląc "tu musi być gdzieś haczyk, to nie może byc takie proste" :) I przez to cuda wychodzą :)
Ateos
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2009, 18:25

Post autor: Ateos »

1 zadanie na 2 krotkie linijki...
nail
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 02 mar 2009, 17:48

Post autor: nail »

Rozwiązując pierwsze zadanie myśle sobie no, na poprzednią narzekaliśmy to terazdojebią nam za łatwą;P robiąc kolejne zadania z każdym zadaniem widziałem jak bardzo się myliłem, matura oprócz zadania pierwsze cholernie trudna przy dobrych wiatrach 50%.
ODPOWIEDZ