ołówek na maturze

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
msylwia91
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 22
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:56

ołówek na maturze

Post autor: msylwia91 »

mam pytanie. U mnie na maturze z matematyki pozwolono miec cyrkle z ołówkami z gumką i do jedego zadania w obliczeniach wykorzystałam ten ołówek i całe rozwiązanie poprawiłam długopisem.Przeczytałam rózne opinie dotyczące ołówka i niektórzy mówią że może to nie być uznane.U mnie większość osób w szkole miała zamiar wykorzystywać ołówek.Czy mogą mi z tego powodu unieważnić maturę , zadanie czy po prostu sprawdzają to co jest napisane długopisem?
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Sprawdzają to co napisane długopisem, ale muszą w protokole przepisać wszystko co miałaś ołówkiem (żeby nie było np. że potem ktoś coś wymazał itp.). Ogólnie więc rzecz biorąc jak masz dużo pisane ołówkiem, to nie będą zadowoleni bo będą mieć więcej pracy, a jak mają więcej pracy to mogą nie być już tacy łaskawi przy dawaniu pkt (chociaż teoretycznie nie powinno to mieć wpływu na Twój wynik). Ale wszystko co masz długopisem zostanie uznane.
msylwia91
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 22
Rejestracja: 05 kwie 2010, 15:56

Post autor: msylwia91 »

Dziękuję za odpowiedź bo ten ołówek był z gumka i część wymazałam natomiast dalej się dało rozczytać co było napisane ołowkiem więc skreślilam to długopisem.Mało jest tam tych obliczeń i sa one podobne do tego jak zrobiłam to zadanie ostatecznie tylko że z chciałam poprawic bład w rachunkach.Czyli mimo wszystko nawet jezeli nie będą mogli tego rozczytac to uznaja mi to, co było długopiem? Z góry dziękuję.
101wiolusia101
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2010, 15:58

Post autor: 101wiolusia101 »

Nie jesteś sama, też tak zrobiłam i myślę że wiele osób zrobiło to samo. Martwię się raczej nie tym że użyłam ołówka z cyrkla bo teoretycznie mogłam ale użyłam gumki do gumowania a gumki nie można mieć na maturze 2010. Oczywiście wygumowałam tak lekko że widać... Mam nadzieje że egzaminatorzy zwyczajnie nie zauważą na tyle prac wątpie że pomyślą o tym że coś było napisane ołówkiem. Raczej sprawdzają treść :D Bądźmy dobrej myśli :))
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Tak uznają tylko to co długopisem. Tego co masz ołówkiem nie wezmą pod uwagę, ale muszą wpisać to do protokołu :p.
ODPOWIEDZ