2 zadania maturalne -  koło w trójkącie (ciągi) i ...

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Majka123
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 26 lip 2008, 10:42

2 zadania maturalne -  koło w trójkącie (ciągi) i ...

Post autor: Majka123 »

zad 1
W trójkącie równobocznym o boku długości a wpisano koło, w które następnie wpisano trójkąt równoboczny, a w ten trójkąt znów koło itd. Oblicz sumę pól wszystkich wpisanych kół.

zad. 2
Punkt \(A(-1;-2)\) jest wierzcholkiem rombu, którego jeden z boków zawiera się na prostej k o równaniu \(x-2y-3=0\) Środkiem symetri tego rombu jest punkt \(S(2;2)\). Oblicz współrzędne pozostałych wierzcholków rombu i oblicz jego pole.


Jeśli chodzi o 2 zadanie to starałam się je zrobić znajdując równanie okręgo o środku w punkcie S a potem równanie prostych przecinających okrąg przechodzących przez kolejne wierzchołki B, C, D. Wyniki jednak wyszły całkowicie sprzeczne a jak sobie wszystko rozrysowałam to faktycznie wyszło że nie bardzo można wpisać romb w koło :rolleyes: . I teraz nie mam już koncepcji na rozwiązanie. :(
Zad. 1 kojarze że trzeba zastosować gdzieś ciąg geometryczny ale nie zabardzo wiem jak w ogóle do tego dojść.


Przepraszam jeśli jest coś źle napisane, ale to mój pierwszy post.
Z góry dziękuje za pomoc. :)
Majka
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Majka123
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 26 lip 2008, 10:42

Post autor: Majka123 »

Bardzo dziękuje :)
ODPOWIEDZ