Jaki musi mieć reduktor moment obrotowy

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
lambdag
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 107
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:40
Podziękowania: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy

Jaki musi mieć reduktor moment obrotowy

Post autor: lambdag »

Witam,
w sumie nie wiem czy dobry dział ale moim zdaniem zadanie na poziomie średniej szkoły, mam problem obliczyć moc reduktora który uciągnałby podajnik poprzeczny poziomy (w pełni poziomy, bez rzadnych nachyleń także cała siła musi być wykonana przez reduktor)

W załączniku przesyłam rysunek pomocniczy jak to mniej więcej wygłada, opisowo - kwadrat to masa produktu + łancuchy po których podajnik przenosi 25 ton

M = 25 ton
Fg = 245250 N
Ft = według moim obliczeń przy założeniu że łancuch czyli żeliwo o żeliwo bez smarowania to współczynnik u = 0,1
Ft = 24525 N

Siła Fs > Ft czyli F = 25000N

Czerwona linia to łancuch który odpowiada za przełożenie napędu z motoreduktora na podajnik, motoreduktor i podajnik ma na końcach zębatki ale one nie maja większego znaczenia (chodzi mi o redukcje prędkości itp)

No i mam problem, nie wiem jak obliczyć po prostu moment siły który musi mieć reduktor aby uciagnąć ten podajnik..
Nie wiem czy dobrze myśle że ramię to łancuch (czerwona linia na obrazku) który przenosi napęd
Załączniki
redukt.png
redukt.png (6.84 KiB) Przejrzano 989 razy
ODPOWIEDZ