Jak nazywają się te cechy geometryczne?

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
chipo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2024, 10:09
Płeć:

Jak nazywają się te cechy geometryczne?

Post autor: chipo »

To prawdopodobnie dość niekonwencjonalne pytanie w tym wątku. Pisałam już w wątku językowym, ale wtedy pomyślałam, że tutaj mam bardzo duże szanse.

Pisząc oprogramowanie często nie udaje mi się wymyślić krótkich i precyzyjnych nazw atrybutów/właściwości/zmiennych.

Szukam trzech rozpoznawalnych nazw funkcji opisujących różne aspekty relacji/orientacji pozycyjnej/kierunkowej między dwoma obiektami na płaszczyźnie 2D. Każdy z nich ma dwa przeciwne stany i może mieć również stan neutralny/nieokreślony.

„przychodzący” lub „wychodzący” (inny obiekt zbliża się lub oddala od bieżącego obiektu)

„przed” lub „po” (inny obiekt znajduje się przed lub za bieżącym obiektem / bieżący obiekt zbliża się lub oddala od innego obiektu)

„od lewej do prawej” lub „od prawej do lewej” (ścieżka innego obiektu przecina ścieżkę bieżącego obiektu od lewej do prawej lub od prawej do lewej)

Byłoby wspaniale, gdybyś mógł mi pomóc w postaci sugestii.

W jaki sposób wyszukałbyś listę cech geometrycznych, włączając te opisane powyżej?
janusz55
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1561
Rejestracja: 01 sty 2021, 09:38
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 412 razy

Re: Jak nazywają się te cechy geometryczne?

Post autor: janusz55 »

Co to jest za oprogramowanie ?
ODPOWIEDZ