Zagwoztka

Zadania niepasujące do innych kategorii.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Eroyzip
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2023, 16:36
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Zagwoztka

Post autor: Eroyzip »

Czy może mi ktoś wytłumaczyć bez podawania odnośników do innych stron jaka jest idea liczb zespolonych? Najbardziej chodzi mi o pojęcie liczby urojonej \(i\). Nie wiem jak liczba podniesiona do kwadratu może dać -1. Np. W przypadku funkcji \(x^2+5=0\) nie mamy rozwiązania w liczbach rzeczywistych ale w zespolonych mamy są nimi \(x_1=i\sqrt{5} \wedge x_2=-i\sqrt{5}\). Przecierz funckja z taki pierwiastkami nie ma zbioru wartości to co to za funkcja? Proszę o doszczętną i wyczerpującą odpowiedź osoby kompetentnej. Bardzo frustruje mnie ten temat.
Eroyzip
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2023, 16:36
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Re: Zagwoztka

Post autor: Eroyzip »

Panie Szymonie, nie wiem gdzie na Pańskim blogu jest umieszczony kontakt mailowy. Może mnie Pan nakierować?
maria19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 31 maja 2019, 19:32
Podziękowania: 346 razy
Otrzymane podziękowania: 95 razy

Re: Zagwoztka

Post autor: maria19 »

szw1710 pisze: 12 kwie 2023, 17:46
Eroyzip pisze: 12 kwie 2023, 16:45 Proszę o doszczętną i wyczerpującą odpowiedź osoby kompetentnej. Bardzo frustruje mnie ten temat.
Odpowiada Ci osoba kompetentna - doktor habilitowany nauk matematycznych. Pewnie tę autoprezentację mój ,,ulubiony" moderator Pan Jerry zaraz wytnie - tylko czekać na jego interwencję i udzieli mi drugiego ostrzeżenia, ale cóż...

Wyczerpująca odpowiedź na Twoje pytanie wymaga jednak dłuższego wywodu, który przekracza wolontariacką pomoc na forum. Sam w swoim repertuarze popularyzatorskim mam wykład (i prezentację) na temat genezy liczb zespolonych, co mogę Ci udostępnić, tylko skontaktuj się ze mną przez maila mojego bloga ,,Być matematykiem" - jest on tam podany.

Informacja dla moderatora Jerry - informacja o moim wykształceniu matematycznym jest powszechnie dostępna, a zatem nie jest to autoprezentacja, tylko stwierdzenie faktu. Sam też Pan może zrobić habilitację.

Panie doktor, jak się pan chce reklamować i dawać upust swojej megalomanii, to najlepiej założyć własne forum i tam się produkować. Nie wpadł pan dr hab.jeszcze na to?

PS. Tutaj służy do tego dział Nauczanie matematyki》korepetycje - udzielę
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3546
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 51 razy
Otrzymane podziękowania: 1949 razy

Re: Zagwoztka

Post autor: Jerry »

szw1710 pisze: 12 kwie 2023, 17:46 ... Wyczerpująca odpowiedź na Twoje pytanie wymaga jednak dłuższego wywodu, który przekracza wolontariacką pomoc na forum. ...
Bez komentarza

Pozdrawiam
PS.
x Benedykt Chmielowski pisze: Koń, jaki jest, każdy widzi.
ODPOWIEDZ