Mój apel do społeczności chemii syntetycznej

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
moraa2
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2023, 14:10
Płeć:

Mój apel do społeczności chemii syntetycznej

Post autor: moraa2 »

Czy możemy ponownie sprawdzić nasze cytaty i procedury w eksperymencie?

Przysięgam, że połowa związków, które chciałem wyprodukować w ciągu moich 10 lat pracy nad syntezą, zawiera preparaty świecące, które wyglądają tak:

„Związek ten wytworzono zgodnie z procedurą opisaną wcześniej w literaturze (cytat)”

Następnie cytowany jest albo A. Całkowicie niepowiązany artykuł B. Niedostępny chiński patent C. Niemiecki dokument z epoki kamienia, kiedy rysowaliśmy ręcznie konstrukcje za pomocą szablonów

Tymczasem na SciFinderze lub Reaxysie albo w ogóle nie istnieje, albo znowu natrafiam na B i C.

Czy możemy po prostu uwzględnić nasze preparaty, nawet jeśli uważamy, że to znany związek? Chyba, że ​​jest to OrgSynth (lub InorgSynth) i/lub dokładnie ustalony raport. Mówię poważnie, co to jest, jakiś alchemiczny, zaszyfrowany przepis lub historia przekazywana tylko wybranym? Myślałem, że wyszliśmy poza to. Bardzo chciałbym, żeby literatura chemiczna była cenna dla szerszej społeczności chemicznej?

OK, to moje pudełko na mydło, dziękuję.
ODPOWIEDZ