Wszelkie zalecenia dla każdego, kto jest zainteresowany doskonaleniem się w fizyce

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
pekoms
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2022, 12:40
Płeć:

Wszelkie zalecenia dla każdego, kto jest zainteresowany doskonaleniem się w fizyce

Post autor: pekoms »

Jestem studentem fizyki i interesuje mnie poprawa w swojej dziedzinie, ponieważ w tym semestrze (jestem na pierwszym roku) miałem całkiem przyzwoite stopnie, ale myślę, że nie rozumiem zbyt dobrze wszystkich koncepcje, które do mnie docierają i chcę studiować tego lata, aby być gotowym na przyszły rok. Zastanawiałem się więc, czy ktoś ma zalecenia do studiowania metod w fizyce, wiem, że muszę zrobić dużo ćwiczeń, ale które z nich są lepsze np. do mechaniki klasycznej? Albo do nauki matematyki, której będę potrzebować.

Jeśli ktoś ma jakieś rekomendacje do książek, które mnie również interesują, w tej chwili ze względu na mój program na studiach zrobiłem te przedmioty:

Rachunek różniczkowy

Termodynamika I

Dynamika I

Kinematyka i statyka

Algebra liniowa

Chemia ogólna

I dwa kursy z matematyki, ale ponieważ pierwszy rok na mojej uczelni jest dość powszechnym przedmiotem, przedmioty nazywają się po prostu narzędziami matematycznymi I i II, gdzie właśnie studiowaliśmy analizę funkcji i form różniczkowych.

Przepraszam, jeśli jakakolwiek część tego tekstu nie jest wystarczająco wyczerpująca, angielski nie jest moim pierwszym językiem.
ODPOWIEDZ