Wyznacz równanie stycznej.

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
almightyxrn
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2023, 15:48
Podziękowania: 1 raz

Wyznacz równanie stycznej.

Post autor: almightyxrn »

Cześć. Proszę o pomoc, najlepiej krok po kroku, bo jutro mam zaliczenie i chciałbym się nauczyć wykonywać tego typu zadania, a nie je po prostu rozwiązać. Przy okazji, jeśli ktoś będzie taki miły to proszę o wyjaśnienie też równoległej. Z góry dziękuję. :D

Wyznacz równanie stycznej do wykresu f(x) = x^3 − 3x^2 + x, która jest prostopadła do prostej x − 2y − 6 = 0.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Wyznacz równanie stycznej.

Post autor: korki_fizyka »

wcześnie się zabrałeś ;P wykonywać zadania :?: to mnie rozwala na łopatki...zadania są po prostu do rozwiązania :!: ale Ty tak nie lubisz :P

Hint: poszukaj r-nia stycznej w internecie, poszukaj też warunku, gdy proste sa prostopadłe i...


no właśnie to "i" wymaga ciutkę pomyślenia i połączenia kropek ;)
Ostatnio zmieniony 28 maja 2023, 16:27 przez korki_fizyka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
almightyxrn
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2023, 15:48
Podziękowania: 1 raz

Re: Wyznacz równanie stycznej.

Post autor: almightyxrn »

korki_fizyka pisze: 28 maja 2023, 16:23 wcześnie się zabrałeś ;P wykonywać zadania :?: to mnie rozwala na łopatki...zadania są po prostu do rozwiązania :!: ale Ty tak nie lubisz :P
Coś jeszcze? Bo niczego pożytecznego do tematu niestety nie wprowadzasz. Pozdrawiam. :)
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Wyznacz równanie stycznej.

Post autor: korki_fizyka »

Ja cię tez pozdrawiam i życzę powodzenia :!:
Spoiler
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
ODPOWIEDZ