Czym właściwie jest fizyka chemiczna?

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
andysbhai
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2023, 06:39
Płeć:

Czym właściwie jest fizyka chemiczna?

Post autor: andysbhai »

Z Wiki:

„Fizyka chemiczna to subdyscyplina chemii i fizyki badająca zjawiska fizykochemiczne z wykorzystaniem technik fizyki atomowej i molekularnej oraz fizyki materii skondensowanej; jest to dział fizyki badający procesy chemiczne z punktu widzenia fizyki. Na styku fizyki i chemii, fizyka chemiczna różni się od chemii fizycznej tym, że koncentruje się bardziej na charakterystycznych elementach i teoriach fizyki. Tymczasem chemia fizyczna bada fizyczną naturę chemii. Niemniej jednak rozróżnienie między tymi dwiema dziedzinami jest niejasne, a pracownicy często ćwiczą w każdej dziedzinie w trakcie swoich badań”.

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć, jakbym miał 5 lat?

Jestem na pierwszym roku fizyki i chemii organicznej, jeszcze nie zdawałem PChem (pierwsza rzecz na porządku dziennym po przeniesieniu się z college'u na uniwersytet tej jesieni)... Jestem całkowicie oczarowany zarówno chemią, jak i fizyką... więc pomysł dążenia do ostatecznego stopnia w ... czekaj na to ... fizyka chemiczna wydaje się być w sam raz dla mnie, ale próbuję dokładnie zrozumieć, co to jest.

Podoba mi się pomysł studiowania fizyki, która napędza chemię/sprawia, że ​​to \(ciach\) się dzieje. Czy to jest to?
Ostatnio zmieniony 14 mar 2023, 08:13 przez Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zachowaj kulturę słowa
ODPOWIEDZ