Dysleksja

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
MartynaSch
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:46
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Dysleksja

Post autor: MartynaSch »

Cześć. Przypuszczam u mojego dziecka dysleksję. Oczywiście jutro rozmowa z wychowawcą i skierowanie do poradni. Czy są tutaj osoby, które mają stwierdzoną dysleksję ? jeśli tak to jak sobie radzicie w późniejszej edukacji czy w pracy już ? Będę wdzięczna za informacje, bo bardzo chce pomóc dziecku.
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: grdv10 »

Najpierw trzeba zdiagnozować dysleksję, potem dziecko dostanie orzeczenie i być może będą z nim przeprowadzane zajęcia rewalidacyjne. Jeśli szkoła współpracuje z osobami kompetentnymi, to zajęcia te mogą przynieść wiele dobrego. Na razie trzeba słuchać rad fachowców, a przede wszystkim przyjąć do wiadomości, że z tym się żyje, podobnie jak z wieloma rzeczami, np. z zespołem Aspergera.
MartynaSch
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:46
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: MartynaSch »

hejka. Jestem po rozmowie, przepraszam, że dopiero teraz. Tak się składa, że zostało wysłane skierowanie do poradni. W tym miesiącu mniej więcej mają się kontaktować ze mną, potem pojadę na testy dwa razy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie póki co średnia ze wszystkich ocen 4,3 :(
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: grdv10 »

Bo dysleksja nie oznacza kiepskich wyników w nauce.
MartynaSch
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:46
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: MartynaSch »

No wiem wiem. Tzn, moja córka ma problem z nauką pamięciową. Nauczy się, ale idzie jej wolniej. Natomiast dobrze jej idzie z matematyki.
maria19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 368
Rejestracja: 31 maja 2019, 19:32
Podziękowania: 346 razy
Otrzymane podziękowania: 95 razy

Re: Dysleksja

Post autor: maria19 »

A po co sie uczy na pamięć? Niech się nauczy samodzielnie myśleć!
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: grdv10 »

maria19 pisze: 10 sty 2023, 19:45 A po co sie uczy na pamięć? Niech się nauczy samodzielnie myśleć!
Tyle warte takie rady jak mówienie osobie z depresją ,,weź się w garść'' lub alkoholikowi ,,przestań pić". Skąd Pani wie jakie to dziecko i jaki ma potencjał?
MartynaSch
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:46
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: MartynaSch »

szw1710, Bardzo dziękuję za ten post. maria19, - Pani komentarz jest po prostu bezczelny. Jeśli ma Pani dzieci, to serdecznie im współczuję.
maria19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 368
Rejestracja: 31 maja 2019, 19:32
Podziękowania: 346 razy
Otrzymane podziękowania: 95 razy

Re: Dysleksja

Post autor: maria19 »

Pani po prostu obrała zły target. Na tym forum nie udzielamy porad i nie rozwiązujemy cudzych problemów psychologicznych. Nie jest to rownież miejscedo reklamowania jakiś żarówek!

P.S. Co do dzieci, to 68% kobiet w tym kraju nie planuje zajść w ciążę.
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: grdv10 »

maria19 pisze: 13 sty 2023, 16:16 Pani po prostu obrała zły target. Na tym forum nie udzielamy porad i nie rozwiązujemy cudzych problemów psychologicznych. Nie jest to rownież miejscedo reklamowania jakiś żarówek!

P.S. Co do dzieci, to 68% kobiet w tym kraju nie planuje zajść w ciążę.
A kimże Pani jest, żeby to rozsądzać? Post został umieszczony w dziale Offtopic i jest w pełni regulaminowy. A Pani opinia ile kobiet planuje, a ile nie planuje zajść w ciążę, jaki ma związek z zasadniczym pytaniem o dysleksję? Może ją Pani zostawić dla siebie. Niestety muszę przychylić się do opinii mamy tego dziecka, że w swoim ,,wkładzie" w tę dyskusję jest Pani bezczelna.
MartynaSch
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwie 2022, 14:46
Podziękowania: 6 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: MartynaSch »

szw1710, dziękuję Ci bardzo ;)
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: grdv10 »

MartynaSch pisze: 03 lut 2023, 12:47 szw1710, dziękuję Ci bardzo ;)
Oj nie ma sprawy. Cała przyjemność po mojej stronie. Nie możemy tolerować chamstwa na forum.
małepiwko
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 52
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:25
Podziękowania: 160 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Re: Dysleksja

Post autor: małepiwko »

A ja się zgadzam z opinią marii, na tym forum pomagają w rozwiązywaniu problemów matematycznych, fizycznych, czasem też informatycznych i chemicznych ale nie psychologicznych! [ciach]
Ostatnio zmieniony 04 lut 2023, 10:15 przez Jerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem niestosowny komentarz
grdv10
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1039
Rejestracja: 04 sty 2020, 12:47
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 388 razy
Płeć:

Re: Dysleksja

Post autor: grdv10 »

małepiwko pisze: 03 lut 2023, 16:15 A ja się zgadzam z opinią marii, na tym forum pomagają w rozwiązywaniu problemów matematycznych, fizycznych, czasem też informatycznych i chemicznych ale nie psychologicznych! [ciach]
Proszę zauważyć, że post został umieszczony w dziale Offtopic, więc nie pana/pani / ... rzeczą jest rozsądzanie, od czego forum jest, a od czego nie jest. Chyba, że szanowny pan / szanowna pani / szanown... .... jest administratorem czy właścicielem forum. Prywatną opinię przyjmuję do wiadomości, natomiast wskazana ,,porada" jest moim zdaniem nie na miejscu i pokazuje brak klasy autora posta. Chyba, że autor pokaże dokumenty świadczące o swoim wykształceniu psychologicznym, pedagogicznym etc. Co upoważnia pana/ panią / ... do zabierania głosu w tym tonie?
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3512
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1923 razy

Re: Dysleksja

Post autor: Jerry »

Wątek wymyka się spoza ram kulturalnej dyskusji - zamykam!
Zablokowany