Dobor ksiazek na 2 miesiace przed matura - zadania maturalne pazdro / kielbasa

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
HumanIncident9857
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2021, 20:50
Płeć:

Dobor ksiazek na 2 miesiace przed matura - zadania maturalne pazdro / kielbasa

Post autor: HumanIncident9857 »

Witam!

Jako iż pozostało nieco ponad 2 miesiące do matury rozszerzonej, zastanawiam się jak podejść do nauki do matury w tym ostatnim czasie. Przerobiłem kurs matemaksa podstawowy i rozszerzony, podstawę mam opanowaną na około 90-100%, lecz jeśli chodzi o rozszerzenie to jestem aktualnie na poziomie około 30-40%. Muszę zdobyć wynik 60-70%.

Zacząłem przerabianie zbioru zadań maturalnych Pagacza, przerobiłem jak narazie 2 z 15 działów, tj. funkcja kwadratowa oraz wielomiany, przed każdym działem oglądam AjkaMat na wprowadzenie tych nieco trudniejszych zagadnień z rozszerzenia. W przypadku gdy nie rozumiem jakichś zadań to zapisuje je i na następny dzień rozwiązuje jeszcze raz.

Mam plan na przerobienie tego zbioru do początku/połowy kwietnia i później zabranie się za nieco trudniejsze zadania z Kiełbasy przed maturą. Czy uważacie, że będzie to efektywne i powinienem być przygotowany, aby osiągnać zakładany wynik na maturze? Czy może jednak zaproponowalibyście inne podejście na ten ostatni czas?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!
ArcymistrzMat135
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2021, 11:06

Re: Dobor ksiazek na 2 miesiace przed matura - zadania maturalne pazdro / kielbasa

Post autor: ArcymistrzMat135 »

Radziłbym wypożyczyć sobie książki z ok. 1983 roku, bo można się z nich dużo nauczyć i poszerzyć wiedzę(program był trudniejszy)
Awatar użytkownika
Perygola
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:31
Kontakt:

Re: Dobor ksiazek na 2 miesiace przed matura - zadania maturalne pazdro / kielbasa

Post autor: Perygola »

Może i tak, ale warto przy tym zachować ostrożność. Podstawa programowa bardzo się zmieniła od tego czasu i można wynieść złe nawyki - niekoniecznie w rozumieniu obiektywnym, chodzi mi głównie o sposób rozwiązywania zadań.
Każde zadanie jest dla mnie wyzwaniem - tak się ubarwia życie
ODPOWIEDZ