Matura 2020/ Powrót po 3 latach

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
rozekwiktor
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2019, 13:26
Płeć:

Matura 2020/ Powrót po 3 latach

Post autor: rozekwiktor »

Witajcie,
Nazywam się Wiktor, mam 23 lata.
Ostatni raz maturę pisałem w 2019 roku, byla to moja pierwsza matura i ostatnia.
Zaliczylem wszystko oprócz matematyki, z której dostalem 16%, a reszta przedmiotów została zaliczona aby zdać.
Teraz, zaczynam się uczyć.
Angielski i rozszerzenia zostawiam w spokoju. Bo to mam niezle ogarniete i sam sobie poradze.
Zalezy mi na matematyce ok. 70% i jęz polskim rownież ok 70%/.
Na szczęście do polskiego będzie mnie prowadziła moja dziewczyna. Wiec zostawiamy.
Zostaje więc matematyka.
Mam ogromne braki, chodziłem mało do szkoły (przez całe 4 lata zazwyczaj mialem 50-55% frekwencji).
Moja nauka nie będzie się opierała na tym aby sobie przypomnieć, bo niema czego, musze od nowa zaczac sie uczyc najprostszych rzeczy.

Jak myslicie na rozgrzewke od czego zacząć. Dodam też ze nie mam zadnej mocnej strony z matmy.
Wiem ze dzieki ciezkiej pracy napisze to na te 70%.
Chce ktos mnie prowadzic na tym forum?
Chcialbym zrobic tak ze, ktos z was daje mi zadania, ja je robie, mowie co poszlo nie tak z czego potrzebowalem pomocy, wy je sprawdzacie mowicie co powinienem sobie jeszcze przypomniec bo wazne, a ja prowadze weekly wloga tutaj.
mysle ze czasu tygodniowo na nauke mialbym nawet i 6 godzin.
Fajnie by bylo jakby ktos czasem powspierał, ewentualnie pokibicował, nakierował.

Co o tym sądzicie?
Dosc mam juz uczucia ze niemam matury, dosc mam tego ze nie chodze na studia.
Wszystko przede mna,
Jakby ktos jeszcze sie zastanawial to serio...idzcie na studia po pozniej bedzie wam czegos w zyciu brakowac, nawet jezeli zarabiacie sporo.
czekam na odpowiedzi i bede sie was sluchac. nawet jak ma to wygladac w stylu usuwaj posta i sie ucz.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Matura 2020/ Powrót po 3 latach

Post autor: korki_fizyka »

rozekwiktor pisze: 18 lis 2019, 13:40
Teraz, zaczynam się uczyć.

Zalezy mi na matematyce ok. 70% i jęz polskim rownież ok 70%/.

Zostaje więc matematyka.
Mam ogromne braki, chodziłem mało do szkoły (przez całe 4 lata zazwyczaj mialem 50-55% frekwencji).
Moja nauka nie będzie się opierała na tym aby sobie przypomnieć, bo niema czego, musze od nowa zaczac sie uczyc najprostszych rzeczy.

Jak myslicie na rozgrzewke od czego zacząć. Dodam też ze nie mam zadnej mocnej strony z matmy.
Nie chcę Cię zdołować ale po tym tekście myślę, że zostało już za mało czasu :(
Chyba, że masz zamiar podchodzić za 3 lata albo nie masz nic innego do roboty i zaczniesz z kopyta, ograniczysz spotkania towarzyskie z dziewczyną i wyjścia na piwko ;) ale 6 godzin tygodniowo, a więc TYLKO 1g dziennie to nawet dla zdolniachy stanowczo za mało :!:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Re: Matura 2020/ Powrót po 3 latach

Post autor: Galen »

:D Możesz zacząć od zestawów maturalnych od 2017 roku.Konieczne będą tablice matematyczne,jakie dostaniesz na maturze-możesz je wydrukować-są podane przez CKE.
Zestawy od 2017 do 2019 masz tu...
https://zadania.info/d1714/2ać-są na forum...
Jeden zestaw dziennie,albo i więcej.Spróbuj ,zobacz i dowiesz się,czy zdążysz do maja.
Powodzenia i wytrwałości :D 8) :shock:
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
Awatar użytkownika
panb
Expert
Expert
Posty: 5122
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Nowiny Wielkie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 2053 razy
Płeć:

Re: Matura 2020/ Powrót po 3 latach

Post autor: panb »

Może zajrzyj tutaj.
Prowadzę kursy przygotowujące do matury i możesz mi wierzyć, jeśli ci nie przejdzie chęć, to dasz radę (może nie na 70% - mógłbyś trochę obniżyć poprzeczkę, co?).
Jeżeli chcesz podnieść wynik z 16% do 70%, to [uwaga, zadanie typu maturalnego :] o ile procent chcesz poprawić swój wynik?
\[A) 54\% \quad B) 5,4\% \quad C) 337,5\% \quad D) 540\%\]
ODPOWIEDZ