Próbny arkusz maturalny Joanny Matuszewskiej

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
automat
bot
Posty: 290
Rejestracja: 23 sty 2009, 14:27

Próbny arkusz maturalny Joanny Matuszewskiej

Post autor: automat »

Tegorocznym maturzystom proponujemy jeszcze jeden próbny arkusz maturalny przygotowany przez użytkowniczkę naszego serwisu i aktualnie studentkę matematyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, Joannę Matuszewską...
Link do artykułu
Post utworzony automatycznie
aux128
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2019, 16:57
Płeć:

Post autor: aux128 »

oj w 3 godziny to nie ma szans to napisać pod presją sali w dodatku na jakiś ładny wynik bo niektóre 1-5 mogłyby być spokojnie za 3 pkt,ale może po prostu jestem za głupi i faktycznie za słaby ;)
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Re:

Post autor: Galen »

aux128 pisze:oj w 3 godziny to nie ma szans to napisać pod presją sali w dodatku na jakiś ładny wynik bo niektóre 1-5 mogłyby być spokojnie za 3 pkt,ale może po prostu jestem za głupi i faktycznie za słaby ;)
Też tak uważam. 8) 8) :shock: :shock:
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
hubertk0725
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2018, 18:22
Płeć:

Post autor: hubertk0725 »

Poziom nieporównywalnie trudniejszy niż każda z matur CKE i akruszy publikowanych co sobotę na stronie. Niejasne wyjaśnienia, a niektóre zadania, jak np. to z granicą zupełnie bezsensowne, nie sprawdzają realnych umiejętności tylko "straszą" ogromnymi liczbami. Krótko mówiąc arkusz zupełnie nie odzwierciedla poziomu maturalnego. Starta czasu lepiej rozwiazac próbne z poprzednich lat.
Awatar użytkownika
Scino
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 62
Rejestracja: 23 wrz 2018, 18:55
Podziękowania: 5 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy
Płeć:

Re: Próbny arkusz maturalny Joanny Matuszewskiej

Post autor: Scino »

W rozwiązaniu zadania 13 jest błąd podczas liczenia delty, w początkowym równaniu jest \(3\), a następnie zamieniło się w \(m\).
Arkusz mi się bardzo podoba, pozdrowienia dla pani Joanny :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2019, 19:59 przez Scino, łącznie zmieniany 1 raz.
VirtualUser
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 113
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:34
Podziękowania: 34 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Próbny arkusz maturalny Joanny Matuszewskiej

Post autor: VirtualUser »

Przejrzałem arkusz, jak dla mnie bardzo ciekawy - porównywalny z arkuszami wydawanymi przez pazdro, warto
VirtualUser
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 113
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:34
Podziękowania: 34 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: VirtualUser »

dla ambitnych maturzystów poleciłbym też jak już wspomniałem pazdro i arkusze z teraz matury - z tego fioletowego zbiorku (nie niebieskiego!) - tam to dopiero można spotkać petardy
ODPOWIEDZ