Ciekawe arkusze na wysoki wynik z matury rozszerzonej

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
aleksandraleksandra
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 20:45
Płeć:

Ciekawe arkusze na wysoki wynik z matury rozszerzonej

Post autor: aleksandraleksandra »

Cześć/dzień dobry wszystkim :)
Chciałam prosić o polecenie ciekawych (trudniejszych i średnich, ale jednak na poziomie maturalnym) arkuszy z rozszerzenia. Poprawiam maturę (w zeszłym roku miałam 76%, teraz chcę poprawić na min.85%) i zostało mi już tylko kilka arkuszy do zrobienia, więc czas czegoś poszukać. Dotychczas zrobiłam niemal wszystkie arkusze z serwisu od 2010 roku (CKE, OKE Poznań, Lubelska Matura Próbna dla klas 3, autorskie zadania.info, CEN Bydgoszcz, Operon). Wiem, że w tym roku wyszły arkusze Operonu, WSIPu, CEN Bydgoszcz, jednak do WSIPu nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, a do CEN Bydgoszcz - ani odpowiedzi, ani arkusza. (Jakby ktoś był w posiadaniu zdjęć/pdfu to będę wdzięczna za podesłanie). Uczę się sama, bez nauczyciela i korepetycji, więc nie mogę nikomu oddać do sprawdzenia.

Mam Aksjomat do nowej podstawy - zarówno książkę z testami jak i z arkuszami. Arkusze robiłam w zeszłym roku, ale wydawały mi się momentami odpowiedniejsze do starej podstawy, natomiast do książki z testami nie jestem przekonana, ale może warto zrobić - co sądzicie, miał ktoś z Was styczność z tę książką? Wcześniej zrobiłam też Nową Erę (zestawy i książkę z arkuszami). Posiadam też książkę Ars Mathematica.
Myślę nad zrobieniem Ars Mathematici lub zadań z repetytorium Nowej Ery. Jednak musiałabym je robić bardzo wybiórczo, z racji małej ilości czasu. I chyba jednak wolałabym porobić już na tym etapie arkusze, a nie książki z zadaniami podzielonymi na działy.

Ogólnie mam mętlik w głowie, ponieważ wydaje mi się, że dość sporo się uczyłam, jednak wciąż mam z niektórymi zadaniami kłopot i nie wiem czy nie powinnam może zrobić jeszcze raz tych problematycznych zadań zamiast zabierać się za coś nowego. Z drugiej jednak strony, jak nie porobię arkuszy, to "wyjdę z wprawy". Dodatkowo, mimo starań, bardzo łatwo robię błędy rachunkowe, gubię znaki. Staram się to zniwelować, jednak wciąż nie potrafię się tego pozbyć. A że celuję w wynik +85%, to nie mogę za bardzo tracić punktów. Może ktoś się też z tym zmagał i znalazło się jakieś rozwiązanie oprócz skoncentrowania się?

Trochę wyszły żale zamiast prostego pytania o arkusze, ale chciałam przedstawić swoją sytuację, może ktoś mi coś doradzi. Jeśli ktoś dobrnął do końca, to bardzo dziękuję. :) Będę bardzo wdzięczna za pomoc i doradzenie za co się zabrać.

Miłego wieczoru!
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

https://www.zadania.info/d1729

Nie szukaj kolejnych książek,bo czasu już niewiele i tylko się niepotrzebnie zestresujesz.
Zerknij do zadań jakie tu były proponowane w latach 2010-2018
W razie trudności pytaj ,albo postaraj się o dostęp do rozwiązań...
Powodzenia :D
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6268
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Żeby osiągnąć wysoki wynik, to oprócz wiedzy trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia tak jak w sporcie i w życiu ;)
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
VirtualUser
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 113
Rejestracja: 17 sie 2017, 20:34
Podziękowania: 34 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re:

Post autor: VirtualUser »

korki_fizyka pisze:Żeby osiągnąć wysoki wynik, to oprócz wiedzy trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia tak jak w sporcie i w życiu ;)
Nie zgadzam się, nie ma czegoś takiego jak szczęście. Wynik na maturze to wypadkowa wiedzy i umiejętności psychicznych tj. panowania nad sobą w stresie itp.
aleksandraleksandra
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 20:45
Płeć:

Re:

Post autor: aleksandraleksandra »

Galen pisze:https://www.zadania.info/d1729

Nie szukaj kolejnych książek,bo czasu już niewiele i tylko się niepotrzebnie zestresujesz.
Zerknij do zadań jakie tu były proponowane w latach 2010-2018
W razie trudności pytaj ,albo postaraj się o dostęp do rozwiązań...
Powodzenia :D

Robiłam właśnie prawie wszystkie arkusze z linka. Miałam problem z pewnymi zadaniami na różnych etapach nauki i właśnie chcę je przejrzeć, zobaczyć czy mam z nimi jeszcze problem.
A czy jest sens robić arkusze autorskie zadania.info z lat 2008-2010? Czy różnią się wiele?
I jeszcze jedno - czy wiecie może czy warto zrobić zbiór zadań z CKE? W sumie nigdy go nie zrobiłam, a może warto?
aleksandraleksandra
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2016, 20:45
Płeć:

Re: Re:

Post autor: aleksandraleksandra »

VirtualUser pisze:
korki_fizyka pisze:Żeby osiągnąć wysoki wynik, to oprócz wiedzy trzeba mieć jeszcze trochę szczęścia tak jak w sporcie i w życiu ;)
Nie zgadzam się, nie ma czegoś takiego jak szczęście. Wynik na maturze to wypadkowa wiedzy i umiejętności psychicznych tj. panowania nad sobą w stresie itp.

Właśnie ja szczęścia zbytnio nie mam i nie umiem panować nad stresem, dlatego celuję w +85% (tzn. chcę umieć merytorycznie na 100%, licząc się z tym, że ze stresu i głupoty stracę te 15%)


Proszę, jeśli macie jakieś sugestie/arkusze do polecenia to będę niezmiernie wdzięczna, bo nie wiem za co się zabrać, a chcę jak najefektywniej wykorzystać pozostały czas.
ODPOWIEDZ