fizyka a studia techniczne

O wszystkim i o niczym.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij Thank icon

fizyka a studia techniczne

Postprzez weebim » 02 Paź 2014, 22:42

Jestem w klasie maturalnej i chciałbym studiować jakiś kierunek techniczny. Jednak mam pewien problem. Od pierwszej klasy liceum fizyki uczy mnie szalony facet. Ma ogromną wiedzę, ale nie potrafi jej przekazać, do tego wymaga o wiele za dużo. Dla przykładu- pierwszy tydzień pierwszej klasy, a on zaczął wymagać znajomości funkcji kwadratowej, mówiąc, że to materiał z gimnazjum. Program przewiduje to w drugiej klasie szkoły średniej. Za jakiś czas wyjechał z całkami i pochodnymi, podając tylko kilka wzorów. W ogóle nie uczy teorii, nic nie tłumaczy. Każda lekcja wygląda tak, że dyktuje zadanie na samym początku i wywołuje kogoś do tablicy. Nie robi kartkówek i sprawdzianów, w ogóle nie motywując do nauki. Oceny wystawia np. za zmazanie tablicy. Cała klasa nie umie z fizyki nic, a jesteśmy mat- fizem.

Teraz nasuwa się pytanie jak to jest na studiach takich jak budownictwo, mechatronika? Można tam przeżyć z zerową znajomością fizyki z liceum? Czy może da się to wszystko jakoś nadrobić? Dodam, że o matematykę się nie martwię, bo z nią nie mam problemu.
weebim
Witam na forum
Witam na forum
 
Posty: 4
Dołączenie: 29 Wrz 2014, 19:38
Płeć: On
Otrzymane podziękowania: 0

Re: fizyka a studia techniczne

Postprzez RozbrajaczZadaniowy » 02 Paź 2014, 23:20

Na mechatronice idzie przeżyć z zerową wiedzą z fizyki, jednak wiąże się to wiadomo z intensywną pracą na studiach (poziom jest wysoki, ale wszystko do ogarnięcia). Ponadto wszystko zależy od wykładowcy, tylko on ma wpływ na to ile tak naprawdę się nauczysz i z jaką trudnością przejdziesz przez fizykę. A to, że z matmą nie masz problemu to na studiach się szybko zmieni :D.

A jaka uczelnia Cię mniej więcej interesuje?
RozbrajaczZadaniowy
Expert
Expert
 
Posty: 932
Dołączenie: 20 Wrz 2013, 12:54
Płeć: On
Otrzymane podziękowania: 273

Postprzez cristo » 16 Wrz 2018, 11:37

Może warto porozmawiać z wychowawcą na temat tego nauczyciela?
cristo
Witam na forum
Witam na forum
 
Posty: 1
Dołączenie: 16 Wrz 2018, 11:34
Otrzymane podziękowania: 0


Powróć do OfftopicKto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości