Matura 2015-mierz siły na zamiary

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
dobry
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2014, 21:33
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Matura 2015-mierz siły na zamiary

Post autor: dobry »

Witam,
mam zamiar podejść do najnowszej matury jaką szykuje dla Nas CKE na rok 2015/2016 z matematyki na poziomie rozszerzonym. Z racji,że zależałoby mi na wyniku około 90%, jest to sprawa honoru oraz tego,że owy wynik umożliwi mi podjęcie studiów za granicą. Od 2 klasy realizuje program rozszerzony z podręcznikiem Oficyny Edukacyjnej Pazdro w szkole. Obecnie mam 7 godzin lekcyjnych matematyki tygodniowo oraz 2 razy w tygodniu korepetycje po 90 minut. W jaki sposób przygotowywać się do matury, by w maju być gotowym na egzamin? Planuję do stycznia przerobić materiał liceum, przeliczyć zbiory pazdro do klas 1-3 i od stycznia liczyć tylko ze zbiorów i arkuszy? Czy to dobry plan? Dodam,że w szkole na 1 z godzin lekcyjnych będziemy robić powtórki ze zbioru (nauczycielka nie podjęła jeszcze decyzji z jakiego) i pisać sprawdziany w ramach powtórzenia materiału. Na czym skupić się na korepetycjach? Jak pracować? Czy polecacie jakieś zbiory? Czy wynik 90% jest osiągalny w przypadku wyżej opisanej ilości godzin w szkole na korepetycjach + godzinie dziennie spędzonej na zadaniach?
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Jeśli znasz i rozumiesz podstawowe definicje i twierdzenia,a do tego potrafisz je stosować
w różnych typowych (podstawa) i nietypowych (rozszerzenie) zadaniach,to ten trening
przedmaturalny Ci wystarczy.
Na korepetycje radzę przychodzić z tymi zadaniami,które Tobie sprawiają problem.
Zbiory klas 1-3 powinieneś już mieć za sobą,dlatego radzę skupić się na zestawach
maturalnych.Rozwiązujesz je sam,a gdy widzisz że jakieś zadania Cię przerastają,to z takimi
zadaniami idziesz do korepetytora.Korepetycje to wspólne poszukiwanie optymalnej
drogi do rozwiązania zadania,a nie podawanie gotowych przepisów...
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
ODPOWIEDZ