dieta powiązana z grupą krwi - ma to jakiś sens?

Co wam tylko przyjdzie do głowy.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
likit
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2014, 11:11
Płeć:
Kontakt:

dieta powiązana z grupą krwi - ma to jakiś sens?

Post autor: likit »

kolega mnie ostatnio przekonywał, że dieta oparta o grupę krwi jest efektywna i takie tam. Czytałem nieco o tym i zastanawiam się, czy to kolejny wymysł, czy ma sens.
Darro
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2016, 15:31
Lokalizacja: nieduża
Płeć:

Post autor: Darro »

Ludzie we wszystko wierza , że dieta powinna być uzależniona od grupy krwi ja uważam że trzeba spozywać 5 posiłków dziennie i dużo ruchu i można schudnąć i.
NutellaPL
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2016, 15:01
Kontakt:

Post autor: NutellaPL »

Dieta nie jest zła, ale ona nie pomoże uporać się z wagą bez ruchu.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re:

Post autor: korki_fizyka »

Darro pisze:Ludzie we wszystko wierza , że dieta powinna być uzależniona od grupy krwi ja uważam że trzeba spozywać 5 posiłków dziennie i dużo ruchu i można schudnąć i.
To prawda ale prawdą tez jest to, ze dieta powinna być indywidualnie dobierana, a najlepiej zrobić to samemu obserwując swój organizm. Ty np. wolisz jeść 5x dziennie, bo masz słaby układ pokarmowy, ktoś inny zje 2x ale obficie a ja nie jem surowej cebuli itd.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Darro
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 11
Rejestracja: 06 maja 2016, 15:31
Lokalizacja: nieduża
Płeć:

Post autor: Darro »

dieta zgodna z grupą krwi, to jakas bajkanajlepszym sposobem na zrzuceniem niezbednych kilogramów to wysiłek fizyczny i zbilansowana dieta.
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Post autor: korki_fizyka »

Pożyjesz jeszcze trochę, zestarzejesz sie to sam sie przekonasz, że to nie bajka.
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
stas1995
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2016, 17:53

Post autor: stas1995 »

Od ponad dwóch lat staram się odżywiać zgodnie z grupą krwi i czuję się znakomicie.
Trochę czasu zajęło przestawienie się na ten inny tryb, ze dwa razy po 3 razy człowiek zapomniał, ale ostatecznie chodzi o to żeby wiedzieć co jeść albo bardziej - czego jeść więcej.

Jakbyście się wczytali głębiej to chodzi o tzw. lektyny (nie mylić z leptynami). Te lektyny są znacznikami/nośnikami kodu genetycznego. Są ciężko trawione i potrafią się przedostawać do organizmu przez jelita. A co robi nasz organizm z obcym kodem genetycznym? Konflikt serologiczny albo też odrzuty przeszczepów to jest właśnie to. Resztę o lektynach doczytacie sobie sami, bo o tym na wykładach nie usłyszycie.

Zbilansowana dieta i wysiłek to też bardzo ważne oczywiście, ale nie każdy ma na to czas.
DorotaKa
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2015, 17:22

Re: dieta powiązana z grupą krwi - ma to jakiś sens?

Post autor: DorotaKa »

ma znaczenie, np. osoby z grupą krwi B potzrebują miesa...znacie osoby które nie są najedzone na obiad jak nie zjedzą miesa...? to jest gr krwi B, albo zupełnie odwrotnie, mogą miesa nie jesc w ogóle...poczytajce o zwiazku diety z gr krwi...kazda potzrebuje innego menu...tak to działa, organizm sam sobie dostracza tego co potzrebuje
DorotaKa
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 09 gru 2015, 17:22

Post autor: DorotaKa »

na [*] mają zakładke czytelnia. Jest tam bardzo dużo artykułów medycznych, choć nie tylko, moze znajdziesz o grupach krwi i powiązaniu z dietą, poczytaj, poszukaj...myślę ze warto sie rozeznac i na podstawie zdobytej wiedzy stworzyć swoją opinie w tej sprawie. A najlepiej jeszcze to zweryfikowac...;)
ODPOWIEDZ