planowanie optymalne

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
m4magda
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2013, 21:18

planowanie optymalne

Post autor: m4magda »

Witam,
mam problem z zadaniem z zakresu planowania optymalnego. Nie potrafię w żaden sposób ułożyć tabeli, aby wyznaczyć f. celu...Czy ktoś z Państwa mógłby mnie naprowadzić, jak rozwiązywać zadania o takim stopniu...hm. zagmatwania? Bo ciężko nazwać mi to inaczej jak złośliwością doktoranta ;)

K i J określone, dla potrzeby rozwiązania przyjmijmy K=1, J=2
Krawcowa może zakupić nie więcej niż 10(K+J+2) małych odpadków materiału po( K+1) zł za sztukę lub nie więcej niż 15(K+J+2) dużych po (K+J+1) zł za sztukę. Z jednego małego kawałka wykrawa 40 kwadraty ,30 trójkątów i 50 rombów albo 10 kwadratów 50 trójkątów i 100 rombów. Duży kawałek może być rozcinany na dwa sposoby pierwszy z nich pozwala uzyskać 50 kwadratów, 20 trójkątów i 150 rombów. Drugim sposobem otrzyma 120 trójkątów i 200 rombów. Kawałki zszywane są ze sobą, w ten sposób powstaje zabawna pacynka (5 kwadraty, 4 trójkąty i 10 rombów) sprzedawana po (K+J+1) zł. Zapisz program liniowy, który pozwoli na maksymalizowanie zysku krawcowej.

Metoda graficzna, nie simplex.
ODPOWIEDZ