Recenzja: (red.) Dorota Masłowska, Tomasz Masłowski, Adam Ma

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
automat
bot
Posty: 294
Rejestracja: 23 sty 2009, 14:27

Recenzja: (red.) Dorota Masłowska, Tomasz Masłowski, Adam Ma

Post autor: automat »

Tytuł: Testy maturalne, Matematyka
Autorzy: (red.) Dorota Masłowska, Tomasz Masłowski, Adam Makowski, Piotr Nodzyński, Elżbieta Słomińska, Alicja Strzelczyk
Wydawnictwo: Aksjomat
ISBN: 978-83-60689-21-9
Link do recenzji
Post utworzony automatycznie
Natalia50
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 42
Rejestracja: 27 wrz 2009, 09:52

Recenzja

Post autor: Natalia50 »

Nie polecam. W książce jest wiele błędów, pawie w każdym zestawie, po jednym, dwa... Nawet przy prostym przesunięciu funkcji. Szczerze żałuje że ją kupiłam.
ludreamer
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2010, 15:28

Post autor: ludreamer »

Pomimo błędów, które łatwo wychwycić, książka ta gruntownie przygotowuje nas do matury podstawowej. Po tej książce pisałem matury próbne z podstawy w okolicach 100% więc jest to jakiś wyznacznik.
Natalia50
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 42
Rejestracja: 27 wrz 2009, 09:52

Post autor: Natalia50 »

Dobry uczeń będzie w stanie wychwycić te błędy jednak sądzę ze słabszy nie i to że piszesz mature na 100 % świadczy o tym że uczyłeś się przez całe trzy lata a nie przerobiłeś testy z tej książki
ludreamer
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2010, 15:28

Post autor: ludreamer »

Nie ma słabszych i dobrych uczniów. Są tylko pracowici i niepracowici. Jeśli ktoś przerobi tę książkę, zadanie po zadaniu, bez opuszczania żadnego, a w przypadku nie rozumienia czegoś będzie szukał pomocy i rozwiązań w innych źródłach i naprawdę będzie to sumienna robota, to nie ma szans na słaby wynik. A to czy uczyłeś/łaś się czy nie przez 3 lata, przełoży się jedynie na czas w którym książkę ukończysz.
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Matura rozszerzona

Post autor: Galen »

Jakie macie zdanie na temat tych testów,ale na poziomie rozszerzonym.
Czy jest to pozycja lepsza,czy słabsza od Pazdry,a jak wypada w zestawieniu ze zbiorem A.Kiełbasy ?
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
fill
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:43
Płeć:

Post autor: fill »

Książka horror, jak to mówi mój matematyk, pomimo paru błędów jest bardzo dobra, bardzo dobrze przygotowuje do matury. Przy odrobinie samozaparcia idzie zrobić każde zadanie. Szkoda tylko, że nie ma podpowiedzi do tych trudniejszych.
patimarzec9993
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2011, 15:48
Płeć:

Post autor: patimarzec9993 »

ja nie uwazam się za geniusza z matematyki i naprawdę wiekszość tych zadan sprawia mi trudność, lecz uwazam ze ksiazka jest bardzo dobra gdyz po opanowaniu zawartych w niej informacji uwazam ze matura bedzie zdana, dlatego sumiennie rozwiązuje zadania:) a co doo książki polecam ja wszystkim przyszłym maturzystom:)!!!!!!!!!!
jenga
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2012, 22:40

Re: Recenzja: (red.) Dorota Masłowska, Tomasz Masłowski, Ada

Post autor: jenga »

Jak dla mnie zadania są zbyt łatwe
Awatar użytkownika
KamilWit
Moderator
Moderator
Posty: 1484
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:12
Podziękowania: 370 razy
Otrzymane podziękowania: 266 razy
Płeć:

Re:

Post autor: KamilWit »

ludreamer pisze:Nie ma słabszych i dobrych uczniów. Są tylko pracowici i niepracowici. Jeśli ktoś przerobi tę książkę, zadanie po zadaniu, bez opuszczania żadnego, a w przypadku nie rozumienia czegoś będzie szukał pomocy i rozwiązań w innych źródłach i naprawdę będzie to sumienna robota, to nie ma szans na słaby wynik. A to czy uczyłeś/łaś się czy nie przez 3 lata, przełoży się jedynie na czas w którym książkę ukończysz.
Nie zgodzę się.
Są zdolni i mniej zdolni. Mój kolega nic nie robi, bo mu się najzwyczajniej w świecie nie chcę, a piszę matmę p. na ~90 % , do tego zdaję R. W tym roku piszemy, to nie wiem jak mu pójdzie. ( może się ogarnie : P )
bolex
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2013, 15:13

Post autor: bolex »

Uważam , że ta książka solidnie przygotowuje do matury .
Może znalezione przez nas błędy z tej książki zamieszczalibyśmy w jakimś przypiętym temacie na forum , lub nawet w tym .Myślę, że to pomogłoby wielu osobom .
Nataszaj8
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2013, 12:41
Płeć:

Post autor: Nataszaj8 »

Mi ta ksiazka nie sluzyla. Moze osobom z duzymi problemami pomoze.
radagast
Guru
Guru
Posty: 17549
Rejestracja: 09 lis 2010, 07:38
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 41 razy
Otrzymane podziękowania: 7435 razy
Płeć:

Post autor: radagast »

A ja uważam , że jest świetna. Błędy są w tych starszych wydaniach. Główne jej zalety jest to :
1) grupuje zadania typów maturalnych w/g poszczególnych tematów (cenne dla nauczyciela przygotowującego uczniów do matury)
2) zadania są otwarte i zamknięte
3) Poziom zadań jest zbliżony do poziomu zadań występujących na maturze
4) w każdym dziale jest tyle samo zadań (pomaga to nauczycielowi zorganizować samodzielną pracę uczniów)
calajakja6
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2013, 16:52
Płeć:
Kontakt:

Post autor: calajakja6 »

Z nami nauczyciel matmy ja przerabial. Nic nie zrozumialam dopoki nie kupilam tek ksiazki. Błędów nie zauważyłam.
ODPOWIEDZ