Próbna matura 2010 z GW i Operonem

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

Próbna matura 2010 z GW i Operonem

Post autor: robbo »

W ubiegłym roku poziom podstawowy był źle ułożony i matura poszła bardzo źle.
http://www.zadania.info/n/3595433
A jak wam poszło w tym roku?
malinka991
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2009, 14:36

Post autor: malinka991 »

och.. Zadania wydawały się banalne lecz jak wiadomo jeżeli w jednym miejscu się pomylisz, to w zadaniach zamkniętych są "podchwytliwe" odpowiedzi i tu można było się pomylić. Natomiast zadania otwarte za 5pkt rozwiązałam bez problemu, a w zad za 2pkt popełniłam błędy.. :/
malinka991
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2009, 14:36

Post autor: malinka991 »

Czy ktoś widziała odpowiedzi z dzisiejszej dnia? (matematyka podstawowa)
paluszek-19
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 142
Rejestracja: 19 lis 2009, 16:56

Post autor: paluszek-19 »

mi nawet dobrze. Tylko zawaliłam zadanie z obliczeniem tego wieku tej dziewczyny. dobrze ułożyłam równanie, ale źle przeniosłam stronami:D powinno wyjść 18, a mi wyszło 6. Oczywiscie to pomyłka. No i wykazać nie umiałam o tym polu kwadratu, że jest dwa razy większe kiedy zawiera przeciwprostokątną prostokąta. Chyba jakoś tak to było. jak nalezalo zrobic to zadanie? to z modulami wyszlo mi x. ostanie P= (0,2) ale nie wiem czy tutaj nie pomyliam, juz nie pamietam. To z ciagami mnie zastanawia co bylo o ciagu geometrycznym i arytmetycznym. geometryczny byl malejacy. Wyszly mi dwa rozwiazania, ale tylko 1 bylo wlasciwe bo ciag byl malejacy. 1 rozwiazanie to bylo cos z 1 i chyba 2, a drugie to 6 i 9. odrzucilam to drugie. czy tez tak macie?

uwazam jednak, ze ta matura byla trudniejsza niz ta z cke
paluszek-19
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 142
Rejestracja: 19 lis 2009, 16:56

Post autor: paluszek-19 »

na stronie operonu jutro beda pewnie po poludniu, a jak nie to zostaje wyborcza. odpowiedzi chyba jeszcze takich pewnych nie znajdziesz ...
lukasz091
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:05

Post autor: lukasz091 »

A jakiś link do arkusza chociaż? :)
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

Co tu tak cicho w tym roku? :wink:

Jest już dostępny w sieci arkusz z odpowiedziami z matury próbnej rozszerzonej : http://www.niepolegniesz.pl/probna_matura.html. Tak na moje oko to wydaje się być nieco trudniejsza niż zeszłoroczna próbna czy też majowa, ale wadą tej próby jest IMO, to że część zadań to żywcem wycięte z dobrze znanych zbiorów ( np. ostatnie z trapezem-z dokładnością do wszystkich danych). No i nie było chyba nic ze stereometrii, ale to w miarę zrozumiałe, jak na ten etap przygotowań.
lukasz091
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:05

Post autor: lukasz091 »

76% z roz, nie poszła mi ta maturka operonu . trzeba sie pouczyc troche ;p
ODPOWIEDZ