Matura - temat ogólny.

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
daanielooo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:14
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Matura - temat ogólny.

Post autor: daanielooo »

Witam!
Postanowiłem założyć ogólny temat o maturze z matematyki w 2012r. Jakie sa Wasze odczucia? Czego spodziewacie się na majowym egzaminie i do czego przyłożyliscie się najbardziej przygotowujac się do niego? Z mojej strony najbardziej obawiam się ogólnie zadań na kombinowanie z zakresu stereometrii, oraz prawdopodobienstwa :) jak wiemy potrafia zaskoczyć. Z książek jakie przerobiłem to 85% zbioru pazdro, jakies 65% dwóch części zbioru Kiełbasy i z operonu jedynie zadania ciekawe. Jak u Was? Zapraszam do dyskusji.
rlk120
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 20:13
Płeć:

Post autor: rlk120 »

Ja też się boję trochę stereometrii, choć chyba bardziej planimetrii i zadań na udowodnienie czegoś tylko z rysunku ;) To nie jest moja mocna strona, przyznaje. Nawet na podstawowej nie wiem czy dam radę zrobić zadanie na udowodnienie. Przerobiłem praktycznie większość zadań ze zbioru Kiełbasy (nie chodzi mi o to, że wszystkie zadania, ale też myślę, że około 70%). Zbiór Pazdro trochę ciężkim ale parę zadanek też zrobiłem.

Jednak na maturze (rozszerzonej) nastawiam się na logiczne myślenie. Mam nadzieję, że bardziej mi się to przyda niż ogromna i wypracowana wiedza ;P Dodam, że praktycznie sam, przez rok przygotowywałem się do tej matury i jestem bardzo ciekawy jak mi pójdzie.
daanielooo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:14
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Re: Matura - temat ogólny.

Post autor: daanielooo »

Faktycznie, zapomniałbym a to też jest nie moja dziedzina ( udowadnianie z geometrią ) Inna sprawa wykazywanie podzielności itp, już o wiele lepiej ;) A próbne matury z serwisu jak Ci szły ? W moim przypadku duża rozbieżność bo zaczynając od 40% kończąc na 80% ;P
rlk120
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 20:13
Płeć:

Post autor: rlk120 »

No właśnie u mnie też różnie, z jednej chyba miałem coś ponad 70% (choć ocenianie sobie samemu prac nie może być obiektywne :P), a tak to przeważnie granica 50-60%. Wydaje mi się jednak, że matura rozszerzona w 2010 roku była o wiele łatwiejsza niż każda z tego serwisu. Mam więc nadzieję, że zadziała "sinusoida" i w tym roku znowu będzie łatwiejsza maturka :P
daanielooo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:14
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: daanielooo »

A pomiędzy był jeszcze arkusz z 2011r, zdecydowanie na myślenie, odeszli od schematu i wyrzucili w. bezwględną na którą pewnie dużo osób się napaliło. A gdyby dali arkusz jak 2 2010r. to na pewno bym się nie obraził:P
Giovanna
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 44
Rejestracja: 02 mar 2012, 18:40
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 10 razy
Płeć:

Post autor: Giovanna »

Ja też. Te zadania z serwisu to faktycznie różnie, bo niektóre to na 75, a niektóre na 80 %. Tych z operonu w ogóle nie robiłam, no może z 10, bo się wydawały takie proste, no pazdro wszystkie zadania, a kiełbasy tak 20 %. Ogólnie jak będzie 70% z rozsz. i 80 z podst to będę zadowolona. Osobiście nie mogę się doczekać 23.05 to ostatni termin mojej ustnej A powiedzcie mi tak na "marginesie" jakie macie plany wakacyjne.... Praca, wyjazd z przyjaciółmi, czy jakiś obóz..... :)
daanielooo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:14
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: daanielooo »

U mnie jezioro już zaplanowane, a tak to pewnie jakaś tymczasowa praca na wakacje, reszta wyjdzie z czasem ;) A tak z drugiej strony, co myślicie o polskim? Z przelicznikiem 0.1 nie zmotywowałem się jeszcze do konkretnej nauki ;D
rlk120
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2011, 20:13
Płeć:

Post autor: rlk120 »

Polskiego nawet nie powtarzam, starczy 30%, trochę się obawiam ustnej :)
lloniek
Często tu bywam
Często tu bywam
Posty: 220
Rejestracja: 11 sty 2011, 19:33
Podziękowania: 58 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy

Post autor: lloniek »

czesc a na co planujecie isc ?
daanielooo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:14
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: daanielooo »

Ja będę próbował na budownictwo :)
Lisu
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 26 lut 2012, 22:51

Post autor: Lisu »

No ja próbuje na automatyke na pw, ale nie wiem jak to bedzie z matura z polskiego;p pewnie zrobie jakis "kardynalny"blad
mmk
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 61
Rejestracja: 01 lis 2011, 20:51
Podziękowania: 8 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: mmk »

@Lisu
Jaki wydział? :-)
daanielooo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2011, 10:14
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: daanielooo »

Ale żeby bardziej bać się polskiego podstawy niż matematyki rozszerzonej to nie wiem, tylko ja jestem tak dziwny? :D
Awatar użytkownika
kamil13151
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1528
Rejestracja: 14 kwie 2011, 19:31
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 170 razy
Otrzymane podziękowania: 502 razy
Płeć:

Post autor: kamil13151 »

Nie, mamy tak samo :P
Awatar użytkownika
KamilWit
Moderator
Moderator
Posty: 1484
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:12
Podziękowania: 370 razy
Otrzymane podziękowania: 266 razy
Płeć:

Post autor: KamilWit »

dokładnie, znam ten ból : P ...
ODPOWIEDZ