Matematyka finansowa

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Slighty
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2012, 23:05

Matematyka finansowa

Post autor: Slighty »

Szczerze mówiąc nie wiedziałem do jakiego działu to zaliczyć więc dam tutaj jak coś to przepraszam..
Potrzebuje pilnie pomocy przy tych zadaniach... niestety nie zaliczyłem pierwszego terminu więc czeka mnie poprawka.. Kompletnie nie wiem jak zabrać się za te zadania, dlatego proszę o pomoc kogoś lub rozwiązanie (sam sobie ogarnę co skąd się wzięło - chyba, że coś się dzieje jakoś inaczej to proszę o wytłumaczenie a jak nie to sam zapytam czy coś).

Za pomoc w rozwiązaniu oferuje symboliczne 5 złotych na "piwko", które przeleje na wasze konto bankowe :)

Tak więc jedno zadanie nie jest kompletne bo zrobiłem zdjęcie egzaminu ale niestety nie ująłem tej części, może ktoś odgadnie co tam być powinno.

1. Pan Łukasz wpłacał przez 10 lat na koniec każdego kwartału pewną kwote na rzecz funduszu emerytalnego, po upływie tego okresu zaczął otrzymywac na koneic kazdego polrocza przez (ileś lat - prosze to o ujecie jako X we wzorze ktory trzeba wykorzystac do tego zadania) - rentę w wysokosci 4000 zł jaką kwote wpłacał Pan Łukasz jesli fundusz inwestował na 8% w skali roku a kaptializacja była miesięczna.

Tak więc w tym zadaniu powyzej chciałbym poprostu o informacje jakich wzorow uzyc i co pokolei robic, rozwiazanie wiem ze nie jest mozliwe z takimi 'danymi'.

2. Pan Tomek wpłacał przez 40 lat na koniec każdego kwartału pewną kwote na rzecz funduszu emerytalnego po upływie tego okresu zaczal otrzymywac na koniec kazdego polrocza - przez 10 kolejnych lat - rentę w wysokosci 10000 zł. jaka kwote wpłacał pan tomek jesli fundusz inwestowal na 5% w skali roku a kapitalizacja była miesieczna

zadanie identyczne jak wyzej tyle ze z pełymi danymi wiec mysle ze mozna tylko to zrobic wlasciwie.

3. Przez 20 lat wpłacamy na koniec kazdego roku skladke emerytalna w wysokosci 2000 zł. Ile wyniesie nasza emerytura pobierana przez 10 lat pod koniec kazdego kwartalu jesli towarzystwo emerytalne inwestowalo pieniadze na 5% rocznie w okresie skladkowym i 6% w okresie pobierania emerytury. Kapitalizacja w okresie skladkowym byla polroczna, natomiast w okresie pobierania emerytury miesieczna.


podaje swoje gg -> 5551355

wiem ze te zadania dla kogos kto to ogarnia są banałem.. dlatego bardzo prosze o kontakt czy to na gg czy tutaj. Pozdrawiam serdecznie.
ODPOWIEDZ