Przygotowania do matury 2010

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
poju
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 26 maja 2009, 13:50

Przygotowania do matury 2010

Post autor: poju »

Hej,

Planuje pisać mature z matematyki rozszerzoną w 2010 roku, i stąd takie pytanie. Jak najlepiej się do niej przygotować ?
Posiadam zbiorki 1,2,3 matematyka h.pawloski, Nowa Matura RES. Polona, zbiorek A. Kiełbasa.

Z których warto robić zadania, a co jeszcze warto kupić ? Albo z jakich jeszcze zbiorków rozwiązywać zadania do matury ?

Do matury planuje zaczać się uczyć porządnie od czerwca br/. Czy jest realne osiągnięcie 80-90% z matury roz., zakladając że do tej pory prezentuje poziom lekko-średnio-zaawansowany ?

Odrębne pytanie: czy nic nie umiejąc z fizyki, można się przez 1 rok przygotować do matury na poziomie rozszerzonym i zdać ją na ok. 60% ?
Awatar użytkownika
escher
Moderator
Moderator
Posty: 308
Rejestracja: 26 wrz 2008, 13:41
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 68 razy

Post autor: escher »

Jeżeli uda ci się rozwiązywać zadania z podanych przez ciebie zbiorów (także te z gwiazdkami u Pawłowskiego), to z maturą problemów być nie powinno.
poju pisze:Czy jest realne osiągnięcie 80-90% z matury roz., zakladając że do tej pory prezentuje poziom lekko-średnio-zaawansowany ?
Jeśli nie popełniasz tzw. głupich błędów rachunkowych, to tak. Jeśli robisz dużo takich błędów, to przwalczenie tego w rok może być niewykonalne - warto byłoby, aby ktoś się temu przyjrzał i pomógł. Ale sam trening w zadaniach też powinien przynieść pozytywne skutki.
Warto zaglądać na tą stronę, bo na pewno będą jakieś próbne matury i propozycje zadań przygotowujących. Poza tym, gdyby były problemy z jakimiś zadaniami, to pewnie ktoś na forum pomoże.
escher
Majka GINT
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:02

ostatnie chwile na decyzję jak się przygotować

Post autor: Majka GINT »

Jeśli bierzecie pod uwagę jakiś kurs, a nie samodzielne "przerabianie" książek, to jest to już chyba ostatnia chwila, żeby coś wybrać. Niestety prawie zawsze dobrej jakości kurs sporo kosztuje. Dobre były kursy z www.maturzysta.info, ale do przyszłorocznej obowiązkowej matury z matematyki już nie przygotowują. Kończy się za to rekrutacja na bezpłatne kursy e-learningowe na www.hermin.edu.pl tam jest też demo platformy.
madmaxik
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:13
Płeć:

Re: Przygotowania do matury 2010

Post autor: madmaxik »

ja oprócz książek i korepetycji u mojego nauczyciela z majcy, kkorzystałem z takiego portalu: http://edudu.pl/matematyka są tam generalnie takie wideo korepetycje, z wyjaśnionymi zagadnieniami do matury, mi trochę pomogło, warto sprawdzić.
ODPOWIEDZ