Matura 2011

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
tamarind17
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2011, 18:07
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Matura 2011

Post autor: tamarind17 »

Już za kilkanaście dni matura z matematyki. Kto oprócz mnie zdaje w tym roku ten egzamin? :)
Jak tam przygotowania i samopoczucie przed tym najważniejszym egzaminem w Waszym życiu ?
Awatar użytkownika
sarni20
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 124
Rejestracja: 11 mar 2010, 16:26
Lokalizacja: Tuchola/Gdańsk
Otrzymane podziękowania: 41 razy
Płeć:

Post autor: sarni20 »

jakoś to będzie :-), stresuję się trochę przed matmą rozszerzoną, ale najbardziej boję się polskiego :/
4tepian
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 112
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:57
Otrzymane podziękowania: 36 razy
Płeć:

Post autor: 4tepian »

Najważniejszy egzamin w życiu?
Ja również bardziej obawiam sie polskiego, chcę go tylko zdać, tylko jak? :|
pk1001100011
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 75
Rejestracja: 23 gru 2010, 14:54
Podziękowania: 28 razy
Otrzymane podziękowania: 19 razy

Post autor: pk1001100011 »

Pisemnego polskiego się nie obawiam, próbna poszła mi bardzo dobrze. :P Za to obawiam się ustnego, bo dopiero co zaczynam pisać prezentację...

Obawiam się też nieco rozszerzonej matematyki. Nie zdążyłem się dobrze przygotować, za późno zacząłem się uczyć, no i jak rozwiązuję arkusze to dostaję 20-50% punktów w zależności od zadań... Może być niefajnie. Ostatnimi dniami siedzę i uczę się matematyki/fizyki po 8-10 godzin dziennie. Przerobiłem prawie cały materiał z matematyki, ale jest jeszcze sporo typów zadań, których jeszcze nie rozwiązywałem i najprawdopodobniej trafi się kilka zadań do których nie będę wiedział jak się zabrać...
Awatar użytkownika
alexx17
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2084
Rejestracja: 27 mar 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowania: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 937 razy
Płeć:

Post autor: alexx17 »

Jeszcze bez stresu. Najgorzej będzie właśnie z polskim, zarówno pisemnym jak i ustnym. Mamy bardzo wymagającą polonistkę w komisji na ustnym. Byle było te 7 punkcików i lajt.
michelangelo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 74
Rejestracja: 19 kwie 2011, 17:32
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy
Płeć:

Post autor: michelangelo »

Witam, jestem tu nowy:) Ja również zdaję w tym roku matmę rozszerzoną i dodatkowo fizykę. Bardziej się boje jednak fizyki, chociaż z drugiej strony matmę chcę napisać jak najlepiej możliwe:) Myślę, że z dnia na dzień poziom stresiku będzie rósł, ale jak na razie to luzik. Staram się jakoś wyluzować i nie robię już tyle zadań:)
Też muszę przyznać, że obawiam się polskiego. Np jakbym dostał takie tematy, jak rok temu to bym się poschizował. O Edelmanie mało wiem, a wszystko co jest związane z wierszami to nienawidzę, więc Świętoszek by odpadł. Miałbym bloka co wybrać :P.
A co do matmy rozszerzonej to chyba pomodle się żeby nie było takich zadań jak rok temu z prawdopodobieństwa i stereometrii, bo były bardzo kłopotliwe. Życzyłbym sobie taką maturkę jak w 2009:) Co do moich wyników z matmy roz, jak robiłem te majowe to około 86% :) Jestem optymistą, więc na tyle liczę:) A z polskiego pisemnego 60 % chciałbym mieć. Bardziej boję sie ustnego, bo kiepsko mi idzie, w improwizowaniu, a może się tak zdarzyć jak coś pokręcę. No cóż, trzeba będzie przez to przejść:)
PS. Nienawidzę kombinatoryki ;p
Awatar użytkownika
Lbubsazob
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1909
Rejestracja: 28 maja 2010, 08:51
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękowania: 40 razy
Otrzymane podziękowania: 898 razy
Płeć:

Post autor: Lbubsazob »

Polskim się nie przejmujcie, bo zawsze wszyscy jakoś to zdają :)
Awatar użytkownika
sarni20
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 124
Rejestracja: 11 mar 2010, 16:26
Lokalizacja: Tuchola/Gdańsk
Otrzymane podziękowania: 41 razy
Płeć:

Post autor: sarni20 »

a z jakich książek się przygotowujecie (przygotowywaliście) do matury z matmy i fizyki? Ja z matmy to tradycyjnie kiełbaska, testy maturalne aksjomatu i arkusze z zadań info, a z fizyki to głównie K. Chyla Zbiór zadań prostych (zdaję matmę rozszerzoną i fize podstawę)
tamarind17
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2011, 18:07
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: tamarind17 »

ja jedynie co to na mate trochę robiłem ale z podkreśleniem tego wyrazu trochę. Niestety nie dali nam dużo czasu na spokojną naukę w domu bo to 2 lektury na tydzień do czytania (streszczenia wiadomo ale też trzeba czas poświęcić) do tego masa projektów informatycznych itp. itd.
Ale od 2 tygodni przygotowuje już się tak na maksa i to dzięki tej stronie , naprawdę jest świetna choć zadania póki co dla mnie ciut za trudne (ale to dobrze bo potem łatwiejsze idą super :D)
Hirad
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2011, 18:27
Płeć:

Post autor: Hirad »

Ja z matmy to kiełbasa, pół roku piszemy na lekcjach próbne arkusze , no i teraz przeglądam zadania ze strony zadania.info. A fizyka to zbiór zadań z chyli , pełne przygotowanie do matury z fizyk Zamkoru i i zbiór zadań z omegi.
Awatar użytkownika
Lbubsazob
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1909
Rejestracja: 28 maja 2010, 08:51
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękowania: 40 razy
Otrzymane podziękowania: 898 razy
Płeć:

Post autor: Lbubsazob »

Ja zdawałam w zeszłym roku matmę rozszerzoną i robiłam głównie zadania z Operonu, niektóre z Kiełbasy (na całą nie starczyło mi czasu) i dodatkowo przerobiłam wszystkie arkusze rozszerzone, które znalazłam w necie. Niestety o istnieniu próbnych matur na stronie http://www.zadania.info dowiedziałam się jakieś 3 tygodnie po maturze :(
Ciunex
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 14
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:46

Post autor: Ciunex »

Legelle, ile miałaś % z rozszerzenia ?
Awatar użytkownika
Lbubsazob
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1909
Rejestracja: 28 maja 2010, 08:51
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękowania: 40 razy
Otrzymane podziękowania: 898 razy
Płeć:

Post autor: Lbubsazob »

70%
Hirad
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2011, 18:27
Płeć:

Post autor: Hirad »

Tyle też chciałbym mieć.
tamarind17
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2011, 18:07
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: tamarind17 »

ja chciałbym ponad 80% bo to próg na więcej pkt przy rekrutacji na studia :P
w listopadzie miałem z próbnej 68% więc jak mnie jakieś zadanie nie zaskoczą (nie to co tutaj xD) to tylko ze stereometria, prawdopodobieństwem i planimetrią mogę mieć lekkie problemy (głównie leży u mnie kombinatoryka choć na próbnej zrobiłem ją jako jedyny z klasy :D)
ODPOWIEDZ