II próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Awatar użytkownika
robbo
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: 06 mar 2008, 09:32
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Płeć:
Kontakt:

II próbna matura 2009 z www.zadania.info

Post autor: robbo »

Właśnie zamieściliśmy arkusze II próbnej matury.
http://www.zadania.info/n/7128188
Do jutra (22 marca) do godz. 16 wszystkie posty na temat zadań i rozwiązań zadań z tych arkuszy będą usuwane.
Jeżeli macie wątpliwości co do poprawności treści zadań to piszcie do supergolonki na
supergolonkaMALPAzadania.info
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

Ciekawa maturka, jeszcze bardziej niz tamta mi sie podobala :P Wiecej glowkowania,ale wydaje mi sie, ze poszla mi lepiej i licze na 85%++ z rozszerzenia :P
pycek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 53
Rejestracja: 02 sie 2008, 19:06

Post autor: pycek »

Super te matury,naprawde jestem pod wrazeniem,wiecej glowkowania niz na oficjalnych probnych w szkole,poprostu miod dla mozgu :D Wszystkie zadania bardzo dobre,ale 2-3 z nich to prawdziwy majstersztyk,musicie byc naprawde specjalistami w dziedzinie matematyki,ze umiecie tak zadania ulozyc i wymyslic,brawa dla Was panowie!

Co do wyniku,chyba tylko jednego nie jestem pewien ;)
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

o lol, wlasnie wlaczylem sobie podstawowa, przegladam zadania a tam wykres stanu wody rzeki Bug w mojej miejscowosci :D:D
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

Właśnie skończyłem pisać. Znów +2h robótki, ale teraz trochę ciężej IMO no i z większą niecierpliwością będę oczekiwał jutrzejszych rozwiązań. Paru rzeczy na 100 % pewien nie jestem i to jest fajne, bo zanim obejrzy się pełną odpowiedź, człowiek zdąży się jeszcze pogłowić nie raz, czy dobrze myślał, czy nie :) Czy zrobił dobrze, czy źle - coś się na pewno porządnie utrwali .

Jak będę jęczał, że zrobiłem głupie błędy, to ochrzaniać i ganić, bo dobre pół godziny jeszcze mógłbym sobie posprawdzać, ale już mi się nie chce :)
daniels
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2009, 12:47

Post autor: daniels »

Maturka z 21 marca ciekawa, poprzednia tez, zostalo jeszcze do mojej matury 51 dni i bede probowal zaatakowac wynik... 100%, jak na razie oscyluje w granicach 85% z podstawowej bo taka pisze... pozdrawiam
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

czachur pisze: Znów +2h robótki, ale teraz trochę ciężej IMO.
Miała być trochę trudniejsza.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Zazinho pisze:o lol, wlasnie wlaczylem sobie podstawowa, przegladam zadania a tam wykres stanu wody rzeki Bug w mojej miejscowosci :D:D
Ja mam rodzinę niedaleko Włodawy i czasami tam bywam. Stąd to zadanie :)
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Jeszcze z moich komentarzy, to w poziomie rozszerzonym trafiło się zadanie prawie takie samo jak na próbnej Operonu, ale na poziomie podstawowym (to wysokościami trójkąta). Co ciekawe, zauważyliśmy to już po fakcie, czyli jak matury były ułożone :)

Ciekaw jestem jak wam poszła stereometria na poziomie rozszerzonym. Starliśmy się, żeby to zadanie dało się zrobić - w pierwszej wersji było tylko polecenie wyliczenia OD, ale wtedy pewnie nikt by tego nie zrobił.
Adidrex
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 33
Rejestracja: 02 paź 2008, 19:47
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Adidrex »

mysle ze bedzie cos kolo 70% , na majowe chcialbym miec tak 80-85 mysle ze jest to osiagalne :)
adam9080
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2009, 16:03

Post autor: adam9080 »

92% z rozszerzonej

nie zrobilem tylko drugiego podpunktu w stereometrii i nieznacznie pomylilem sie w parametrze p, mimo ze mialem dobry wykres xD
Zazinho
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:38

Post autor: Zazinho »

No wszystko mam dobrze oprocz 10b, wiec wychodzi jakies 94-95% :) Ale byla moim zdaniem trudniejsza od pierwszej, pisalem ja dokladnie 2,59 bo 80 minut zajelo mi zadanie z trojkatem, za cholere nie moglem wpasc na pomysl ;D ale w koncu zrobilem. Jednak nie zdazylem juz wrocic zeby pomyslec nad 10b :P
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

96-98 % :) Myślę, że pisałem w miarę kompletne rozwiązania ( mam błąd tylko w p-wie . Przy liczeniu możliwości dla przypadku gdy końcówka jest 50, z czego końcowy wynik mam 0,06. Nie wiem, czy 1 czy 2 pkt za to by poleciały) .

Stereometrię natomiast robiłem inaczej. Obróciłem sobie ten ostrosłup tak, aby podstawą był trójkąt równoramienny. Ponieważ krawędzie boczne tej samej długości, spodek wysokości pada na środek okręgu opisanego. Pole podstawy ze wzoru herona i porównane ze wzorem na pole zawierającym dł. okręgu opisanego. Potem wyliczyłem wysokość H ostrosłupa i pojechałem z równania : \(R^2 = (H-R)^2 + r^2\) , \(R\) - szukana długość , \(r\) - promień okręgu opisanego na podstawie. I wyszło, co trzeba
banita
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:06

Post autor: banita »

W podstawie są błędy w odpowiedziach
zadanie 1: odpowiedz powinna być <-2, 2) u (2, nieskończoność)
zadanie 8: W zestawie w mianowniku na pierwszej pozycji stoi 'a1', a w odpowiedziach jest one zamienione na 'a2'. wtf? wynik powinien być 2
ODPOWIEDZ