Matura 2010

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Chodzi o to że bok \(|BD| = |FG|\) ;)

Dałem inne oznaczenia bo to na szybko :P
MaStEr PiTeRr
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:41

Post autor: MaStEr PiTeRr »

ah, no tak, masz rację :) ale wedlug mnie w tamtym zadaniu przecina w polowie, tylko zastanawiam sie, jak tam by to mozna bylo wykazac wlasnie ;p
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Poprawiłem obrazek:
figura.png
figura.png (3.42 KiB) Przejrzano 1662 razy
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Nie da się tego wykazać i NIE MOŻNA, ponieważ ktoś zrobił rysunek taki a nie inny, nie wiadomo czy przecina i tego się nigdy nie dowiesz. Nawet super mikroskopem tego nie udowodnisz :)
MaStEr PiTeRr
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:41

Post autor: MaStEr PiTeRr »

cholerka, no i wlasnie tamten rysunek mnie zmylil i pozwolilem sobie na takie rzeczy :( Dzięki za wyjaśnienie, Pol :)
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Zawsze mnie na macie uczyli, żeby robić rysunki, które nie sugerują nam czegoś czego nie ma w treści zadania. Np jak jest trójkąt to najlepiej rysować ostrokątny różnoboczny, itp itd. Widocznie panowie i panie z CKE podeszli do tego inaczej, może specjalnie.
MaStEr PiTeRr
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:41

Post autor: MaStEr PiTeRr »

Nom, święta racja. Ale dziwie się, że wszystko wyszlo, jak nalezy :o czyli, ze z tego wyszla mi rownosc tych bokow
Pol
Moderator
Moderator
Posty: 1026
Rejestracja: 01 gru 2008, 10:00
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymane podziękowania: 137 razy
Płeć:

Post autor: Pol »

Wyjdzie w każdym przypadku, nawet w tym który badałeś ;)
Szymek
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01

Post autor: Szymek »

Mam pytanie odnośnie zadania 6 i zadania 10. W zadaniu 6 zapisałem warunek na delte, później wzory viete'a, tylko bodajże przy delcie jak wyciągałem pierwiastek to znaki mniejszości/większości pomyliłem jakimś sposobem w drugą stronę i wynik jaki mi potem wyszedł brzmiał \((- \sqrt{8} ; \sqrt{8})\)
Kolejne zadanie to prawdopodobieństwo, rozkminiłem go w tak, że cyfry na kostkach mogą być postaci :

3k
3k+1
3k+2

i sprawdzałem potem przypadki po kolei sumy ich kwadratów, natomiast chyba wypisałem o 4 za mało i wyszło mi 5/27 a nie 9/27=1/3, nie wiem czy można tu mówić o pktach za omege czy coś bo ja po prostu dodawałem te prawdopodobieństwa z wypisanych przypadków... czyli \(\frac{1}{27} +\frac{1}{27}\) ... etc

Jak myślicie ile pktów za to mogę dostać, ile stracić w tych 2 zadaniach...

Dzieki serdeczne za pomoc ;)
ODPOWIEDZ