Matura 2010

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
kubar091
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 02 lut 2010, 16:17
Lokalizacja: Lublin
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Matura 2010

Post autor: kubar091 »

W związku z tym, że do matury już tylko kilka dni a w kilku tematach rozwija się dyskusja na temat tegorocznej matury, postanowiłem założyć ten wątek. Jak tam wasze nastroje przed egzaminem? :) Ja się stresuję, bo dopiero w tym roku zdecydowałem się na rozszerzenie. Pracowałem dosyć dużo, od listopada dzień w dzień 2-3 godziny a ostatnie dwa miesiące to i po 4-5 godzin. Z podstawy aspiruję do 100% a rozszerzenie hmm zależy od poziomu...arkusze z poprzednich lat robię na 70-85% i taki wynik byłby dla mnie satysfakcjonujący :)
szakal007
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 78
Rejestracja: 28 lis 2009, 11:49

Post autor: szakal007 »

Ja postanowiłem się nie stresować do matury (chociaż nie wiadomo jak to wyjdzie) :D Wiadomo stres= mozna głupie błędy zrobić.

Co do matury, to osttanio robiłem sobie przykładowy arkusz z gazety wyborczej na poziomie podst, zajeło mi to troche ponad 2godz i bez błędu, wiec chciałbym w srode miec z podstawy wynik bliski 100%.

Co do rozszerzenia, to ciezko powiedzieć co da CKE w tym roku, jakby dała taką z 2008 to bym płakał ze szczęscia :D
A tak ogolnie chciałbym miec conajmniej 70% z rozszerzenia.
eco
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2010, 21:02

Post autor: eco »

ja również starałem się zrobić jak najwięcej do matury z matmy :D mogę spać spokojnie, ale i tak lekki stresik jest żeby uzyskać jak najlepszy wynik... ale stres nie za duży mobilizuje :D jak przebije 80% to już będzie wynik :]

takie moje pytanie, te zadania z arkuszy od zadania.info są bardziej skomplikowane od matur oficjalnych? bo przy niektórych naprawdę potrzebuję czasu, a jak robiłem matury wcześniejsze to było przyzwoicie :D

pozdrawiam wszystkich maturzystów i życzę jak najwyższych lotów ;D
'impossible is nothing'
lukasz091
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:05

Post autor: lukasz091 »

A przerabialiście zadania specjalnie pod maturę podstawową? Mówię o tym odchyleniach, medianach itp :> Bo muszę przyznać, że ja żadnego nie zrobiłem :/
Chyba poprzeglądam arkusze na zadania.info podstawowe.
kubar091
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 02 lut 2010, 16:17
Lokalizacja: Lublin
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: kubar091 »

Odchylenia możesz mieć i na rozszerzeniu :) tylko takie bardziej wyszukane ;p ja się bardziej boje np. o procent składany http://www.zadania.info/3306780 yyyh ;/
eco
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2010, 21:02

Post autor: eco »

dokładnie to samo zadanie mnie przeraziło :D potrzebowałem trochę czasu żeby ogarnąć ^^ to co myślicie o poziomie trudności zadania.info (arkusze rozszerzone)? mi się wydaje, że jednak CKE daje łatwiejsze xD ale to dobrze, że tutaj trzeba się ostro wysilić, wtedy miło się pisze CKE ^^
'impossible is nothing'
kubar091
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 02 lut 2010, 16:17
Lokalizacja: Lublin
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: kubar091 »

Przepaść jest ogromna, te zadania są o wiele bardziej wymagające tak jak te ze zbioru Pazdro :) wole się nastawić na taki level i mile zaskoczyć niż odwrotnie - ćwiczyć na łatwych a potem na sali "faaak co ja tu robię? " ;d Kurcze tak bym chciał zrobić wszystkie zadania na maturze...to by była taka satysfakcja, że jednak coś w ten rok osiągnąłem...we wrześniu 52% z podstawy a teraz koło setki, a rozszerzenia we wrześniu nawet nie zdawałem ;/
lukasz091
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:05

Post autor: lukasz091 »

Nieciekawe to zadanie z procentu jest :|| Mam jednak nadzieję, że nie będziemy pechowym rocznikiem i nie dadzą nam zadań ze statystyk itp

Ma ktoś zadania na odchylenie standardowe, procent składowy? Trzeba chyba przerobić chociaż po 3 zadanka ;/
bolc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 275
Rejestracja: 26 sty 2010, 23:22
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: bolc »

Przecież zadania typu policz odchylenie standardowe itp. sprowadzają się do podstawienia do wzoru, więc w czym problem :p. Moim zdaniem ta cała statystyka to jedynie na podstawie może się pojawić. Na roz. ewentualnie procent składany, ale myślę, że są trudniejsze zadania niż akurat te z procentem. Tam jest jeden wzór i trzeba go jakoś wykorzystać.
eco
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2010, 21:02

Post autor: eco »

Tabela przedstawia dane dotyczące wieku kobiet i mężczyzn pracujących w małej firmie zatrudniającej 7 osób:

Kobiety ; Mężczyźni
Liczba osób 3 ; 4
średni wiek 26; 33
Odchylenie standardowe 1,4 ; 4,6


takie trudniejsze zadanie z tego tematu :D
Wyznacz średnie odchylenie standardowe liczone dla wszystkich osób pracujących w tej firmie.
'impossible is nothing'
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1863
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Fajne zadanie. Tu macie rozwiązanie.
http://www.zadania.info/5215671
agatusi
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2009, 14:41

Post autor: agatusi »

Powodzenia wszystkim w środę! :)
Damy radę ludzie ;)
http://www.konkurs.terazwroclaw.pl/konk ... tracja.php Zapraszam do konkursu o Wrocławski Indeks! Podając kod osoby zapraszającej D2F9C479 już na wstępie otrzymacie jeden punkt!
eco
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2010, 21:02

Post autor: eco »

również życzę maxa :D a już teraz supergolonka dziękuje za profesjonalnie przygotowane zbiory zadań i za rozwiązania różnych zadań bardzo szczegółowo :D super materiał na mature
'impossible is nothing'
kubar091
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 02 lut 2010, 16:17
Lokalizacja: Lublin
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: kubar091 »

Również dołączam się do podziękowań :) jeszcze dziś musze jakieś opracowania poczytać na polski ;p
kubar091
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 02 lut 2010, 16:17
Lokalizacja: Lublin
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: kubar091 »

Jak tam polski? :) ja wybrałem drugi temat, coś tam nazmyślałem....byle by to zdać i koniec nigdy więcej polskiego. Dziś sobie jeszcze porobię testówki z prawdopodobieństwa i kilka zadań z rozszerzenia a potem relax :D
ODPOWIEDZ