Wartość wyjściowa gitary

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Xenon02
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 41
Rejestracja: 18 sty 2021, 20:00
Podziękowania: 10 razy
Płeć:

Wartość wyjściowa gitary

Post autor: Xenon02 »

Witam !

Zaciekawił mnie ostatnia rzecz której nie rozumiałem ... I dalej trochę nie rozumiem. Bo ciekaw byłem jak wygląda napięcie wyjściowe gitary bo z znajomym patrzyliśmy na efekty gitarowe.
Ogółem to jest tak że z strony internetowej : https://sound-au.com/articles/guitar-voltage.htm dowiedziałem się że mogą mieć różne wartości to tak że E1 wynosił tam 300mV a E2 wynosił 200mV, ale suma czyli akord to tam od 3 do wszystkich tam strun grane jednocześnie.

Więc mnie zdziwiło czemu suma wynosiła 300mV ... Robiłem wykresiki przykładowe : https://www.geogebra.org/calculator/myxxzexe tutaj suma trzech sygnałów była bliska 3 nieważne od przesunięcia fazowego ... Oczywiście że dźwięk nie jest sinusoidalny, ale dawało to podobny wynik.

Zauważyłem tez to że każdy cykl sprawia że wartości są inne pomimo że kształt jest podobny.

Mam kilka pytań względem tego :

- Czy jest szansa że sygnały o różnych częstotliwościach mogą sumować swoje maks wartości w pewnym momencie po tam x-cyklach ? Np tutaj sinusy mają maks 1 więc ich suma maks to 3. Więc po iluś tam cyklach na pewno kiedyś się zsynchornizują ?
- Jeśli tak to dlaczego z linku wartości te są dosyć małe ? Bo suma wynosiła 300mV czyli tyle co jedna struna a u mnie sumy były zazwyczaj bliskie maks. A tam mogło brać udział jeszcze więcej strun niż dwie jak E1 i E2.

Może trochę to przekomplikowałem, po prostu czytałem gdzieś tez że pickup może mieć maks 0.7V czyli tak jakby 6 strun razem mogą zrobić maks 0.7V ? Dziwnie trochę jak już E1 i E2 tworzą razem 500mV to nie wiem ile tworzy reszta jak tak samo szarpniesz struną ... no i też ta suma mnie dziwi czemu 300mV a nie np 400mV albo trochę więcej ????