Zadania z poziomu rozszerzonego z matematyki 2011

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Murarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 620
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:18
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 283 razy
Płeć:

Post autor: Murarz »

witek92 pisze:
Murarz pisze:95 podstawa, rozszerzenie 75-80 :)
geniuszu gdybys tyle mial to wiedzialbys ze nie mozna uzyskac nieparzystej ilosci %....
To jest ilość zbliżona do tej, do której myślę, że uzyskam. Specjalnie podałem taką. Ile dokładnie będę miał, to nie wiem...

PS. Jak już miałeś mi coś do zarzucenia, to trzeba było to zrobić ze swojego oryginalnego nicku a nie się podszywać pod kolegę...
Ostatnio zmieniony 05 maja 2011, 21:55 przez Murarz, łącznie zmieniany 1 raz.
tamarind17
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2011, 18:07
Podziękowania: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 9 razy
Płeć:

Post autor: tamarind17 »

Ja mam taką wątpliwość:
Było zad 10 z dowodem o tych prostych.
Pokreśliłem całą stronę i nie miałem już miejsca. Za to w zad.11 były 2 strony na rozwiązania i została mi prawie cała.
Dlatego napisałem tam zad 10. Wyraźnie zaznaczyłem Zad10. A w miejscu gdzie je miałem rozwiązać napisałem: Rozwiązanie i rysunek na stronie 17 arkusza. Jak myślicie uznają?
Jutro napiszę moje rozwiązania co do zad. 10 i 12 bo zrobiłem je ciut inaczej a jak byłyby dobre to mógłbym mieć nawet 98%. Aż strach że jedyny błąd to podstawienie do sumy w miejsce n zamiast 10 dałem 9. Ale do tego wszystko było dobrze więc liczę tylko na 1 pkt straty w tym zadaniu :D
ivonek
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2011, 19:05
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 4 razy

Post autor: ivonek »

ja w sumie jestem zadowolona. z podstawy będę miała 94%. z rozszerzenia nie wiem dokładnie. 9 zadań mam całe dobrze. nie udowodniłam 10 za 3 punkty. zrobiłam rysunek, coś tam pozaznaczałam i to wszystko. nie wiedziałam o co tam chodzi....
myślicie że za rozpoczęcie zadania i poprawny rysunek jakiś 1 punkt będzie?
oczywiście 9 z kombinatoryki scenzurka-dzieci nas oglądają. a szkoda... chociaż zależy właśnie za co oni te punkty w tych zadaniach dają;p
no i mam w połowie dobrze jeszcze ten dowód z 12. więc sądzę że 1 punkt z tego na pewno będzie ;)
jakbym odliczyła sobie te całe 3 zadania to 80% będzie. ale sądzę że za tamte zadania jakieś punkty mi dojdą, więc spoczko.
w sumie matura R nie byłą taka trudna. sądzę że niektórzy z podstawą mieli problem, bo taka banalna jak w tamtym roku nie była.
nie wiecie kiedy może będą oficjalne klucze od cke?
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 18:52 przez ivonek, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Spokojnie :)
damian987
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2011, 17:35
Płeć:

Post autor: damian987 »

Czy brak określenie dziedziny w zadaniu optymalizacyjnym z graniastosłupem na 4pkt jest wielkim błędem? Stracę za to pkt?

Czy w ostatnim zadaniu uzasadnienie słowne, że skoro P(B)=0,7 to P(B')=0,3, więc prawdopodobieństwo części wspólnej zdarzeń A i B' nie może być większe niż B', czyli P(A u B') jest mniejsze bądź równe zero, jest poprawne?
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

ariado pisze:A jeśli w drugim zadaniu doprowadziło się do 0=0 przekształcając pierwsze równanie i podstawiając pod drugie?
dolaczam sie do pytania. zrobilem tak samo;/
4tepian
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 112
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:57
Otrzymane podziękowania: 36 razy
Płeć:

Post autor: 4tepian »

A podzieliliście obustronnie przez "c", nie sprawdzając osobnego przypadku co sie dzieje gdy \(c=0\) ?
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

ja wstawilem do tego "wiekszego rowania" wyznaczone c i troche mnozenia i sie poskracaly wszystkie wyrazenia w liczniku a po drugeij stronie bylo 0. bedize ok?
arqivus
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 64
Rejestracja: 04 kwie 2011, 18:07
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 20 razy
Płeć:

Post autor: arqivus »

W 3 zadaniu nie uwzględniłem przedziału (0,1)
ffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
Będzie tylko 98%
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

tamarind17 pisze:a ja mam takie pytanie. Ten dowód z prostymi równoległymi zrobiłem na czworokącie w układzie współrzędnych. Nie było równoległych boków i innych ułatwień. Wyznaczyłem że współczynniki a obu prostych są równe. Uznają to?
Dopisałem drugi sposób. Dodałem też trzeci z wektorami.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

rd22ix pisze:Co do zadania 2, z faktu że a+b=2c, ciąg (a,c,b)-arytmetyczny i za c podstawiłem a+r, a za b a+2r, wyszło bardzo szybko 2r/r czyli żądane 2. Robił ktoś tak jak ja?
Dodałem kolejny sposób.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Pol pisze:Zad.6 (inny sposób niż na zadania.info)
....
Dodałem drugi sposób. Przy okazji, to jest tak naprawdę wyprowadzenie wzoru Stwarta na długość środkowej.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

mila1992 pisze:A kąt w zadaniu 7 jaki wam wyszedł? Mi że te proste mają a=2 i a=-0.5 więc 90 stopni
Dopisałem drugi sposób. Ale współczynniki wyszły -2 i 1/2.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Pol pisze:co do rozwiązań na stronie, w zad.4 można zauważyć że łatwo to zamienić na iloczyn bez wprowadzania zmiennej t
....
Dopisałem drugi sposób. Za kilka minut będzie.
grzybiarz
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2011, 23:16
Płeć:

Post autor: grzybiarz »

wydaje mi się to bzdurne, ale MB\QM= 2MB\AD i z tego wynika, ze AD= QM* MB oraz PC\PN=2PC\AD i AD=PC* PN to czy jak to do siebie przyrównany i wyjdzie QM\PN=PC\MB to nie ma w tym calkowicie zadnej logiki?
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

To nie jest prawda: AD=QM*MB. Z pierwszej równości masz tylko AD=2QM.
ODPOWIEDZ