Przybory na maturze...

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

jestes pewien ze np w kluczu nie bedzie punktow za narysowanie kolejnych przesuniec...

nam nauczyciel mowil zeby wziasc na mature kolorowe dlugopisy do rysowania wlasnie wykresow...
czy mozna korzystac z tych kolorow?

on takze mowil ze mozna korzystac z olowkow, ale przed zakonczeniem roku szkolnego poprawil swoje stwierdzenie :))
arrgghh
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21

Post autor: arrgghh »

yhh TYLKO CZARNY DLUGOPIS - nic więcej nie jest dopuszczone. Koniec tematu.
danzel26
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 21:04

Post autor: danzel26 »

MonCalamari pisze:
gospodarujcie ostroznie brudnopisem, w ostatecznosci piszcie na tablicach - nikt sie nie skapnie ze to wy je porysowaliscie :)
Ten pomysl mi sie podoba :D chyba z niego skorzystam;p
sauron89
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:43

Post autor: sauron89 »

no ale wkoncu jakie bd te tablice?? tylko takie kartki jak na probnej czy takie ksiązeczki (niebieskie chyba z tego co pamietam)
Cartel
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:41

Post autor: Cartel »

sauron89 pisze:no ale wkoncu jakie bd te tablice?? tylko takie kartki jak na probnej czy takie ksiązeczki (niebieskie chyba z tego co pamietam)
U nas były książeczki :D
plus dodatkowo jakas jedna kartka luzem ze wzorami ;)
sauron89
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:43

Post autor: sauron89 »

Cartel pisze:
sauron89 pisze:no ale wkoncu jakie bd te tablice?? tylko takie kartki jak na probnej czy takie ksiązeczki (niebieskie chyba z tego co pamietam)
U nas były książeczki :D
plus dodatkowo jakas jedna kartka luzem ze wzorami ;)
no to u nas były tylko te karteczki :( i stad moje obawy czy czasem tez nie bd na głownej. Bo na tych karteczkach jest połowa tego co w tych ksiązeczkach :roll:
dragon90
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2008, 23:21

Post autor: dragon90 »

a będą się czepiać jak wniosę 6-7 długopisów i kilka ołówków no bo nie napisali ile można mieć ???:) chodzi o to budowanie w przestrzeni ciekawa rzecz:):) moja szkoła ma badziewne kalkulatory czy mogę zabrać swój własny oczywiście prosty:) i co do linijek to mogą być wszystkie ?? tzn zwykła prosta, ekierka, kątomierz :)
Stwierdziłem, że ołówkiem będę pisał na karcie wzorów:):) później pozmazuje wszystko:):). Żeby zdać ten polski pisemny i ustny i mieć spokój :):) a z matmą będzie ciężko:) trzeba się zbliżyć do 90%:)
arrgghh
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21

Post autor: arrgghh »

U nas jest tylko taka możliwość że sami sobie przynosimy kalkulatory - szkoła zapewnia kilka zapasowych, jeśli komuś by np. wysiadła bateria na egzaminie. Tzn. kalkulatory już oddaliśmy przed końcem roku żeby zostały sprawdzone pod względem czy są "proste" i dostaniemy je dopiero na maturze.

Jeśli chodzi o tablice - każdy dostanie tablice typu "książeczkowego", tablice na jednej kartce były tylko na próbnej maturze z Operonu i miały mniej wzorów bo tak sobie to wydawnictwo wymyśliło i nikt nie miał prawa tego zakwestionować ;)

Co do linijek: http://cke.edu.pl/index.php?option=cont ... iew&id=734
Wypisane są tu tylko linijka, cyrkiel i kalkulator prosty (+tablice), ale ja np. na 100% biorę też ekierkę ;p Może akurat się przyda :)
sauron89
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:43

Post autor: sauron89 »

no i wszystko wiem dzieki ze rozwiałas(es) moje wątpliwosci :)
TomCas
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 16 mar 2009, 15:35

Post autor: TomCas »

Przylaczam sie do pytania na temat rysowania tylko ostatecznego wykresu.
Moim zdaniem powinno sie zaznaczyc wszystkie przesuniecia aby nie stracic pkt.
kojot
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2009, 20:14

Post autor: kojot »

czyli jesli mam funkce niech bedzie dla przykladu y=x-5 to nie moge narysowac sobie na wykresie funkcji x a pozniej na tym samym wykresie przesunac jej o 5 w dol i podpisac, ktora to jest ta ostateczna?
Kasienka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 376
Rejestracja: 05 sty 2009, 17:06

Post autor: Kasienka »

moze po prostu podpisać f(x), g(x) itd a pod spodem legenda, czyli w tym wypadku:
f(x)=3x-3
g(x)=3|x|-3
itd.

ja tak planuje zrobić i tak mnie uczono:)
arrgghh
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21

Post autor: arrgghh »

sauron89 pisze:no i wszystko wiem dzieki ze rozwiałas(es) moje wątpliwosci :)
"(eś)" :mrgreen:

Co do rysowania wykresu: moim zdaniem najlepiej zrobić tak jak pisze Kasienka, czyli kilka wykresów na jednym układzie współrzędnych z legendą, ale później np. narysować jeszcze jeden układ współ. z samym ostatecznym wykresem, wtedy nie powinno być niejasności (chociaż opcja z jednym układem i legendą myślę że jest całkiem OK).
MonCalamari
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2009, 14:34

Post autor: MonCalamari »

egzaminator ktory bedzie wam poprawiac prace moze byc zlosliwy i odciac punkty za wykresy, osobice bede rysowal delikatnie olowkiem przesuniecia a jak bede pewny, to wlasciwy wykres dlugopisem poprawie a reszte zje gumka.

NIE MA PUNKTOW W ZADNYM ZADANIU ZA RYSUNKI PRZEKSZTALCEN NA WYKRESACH - tym sie sugeruje
ODPOWIEDZ