VI próbna matura 2009 z www.zadania.info

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
WeriDo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2009, 23:07

Post autor: WeriDo »

no trzeba przyznac ze trzymacie poziom z tymi maturami.Kazda jest bardzo wyszukana i niestandardowa.Zadanie z prawdopodobienstwa po prostu kosmiczne jak dla mnie :D Zadanie z ciagiem rowniez :) powinno byc jakies 82-84% pozdrawiam ;p
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

bez zadnego ale najtrudniejsza matura jaką mialam przyjemnosc rozwiazywac w zyciu... :)
WeriDo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2009, 23:07

Post autor: WeriDo »

jakby ktos chcial pogadac o maturce to piszcie na gg(niewidoczny): 6587254
Nikola6523
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2009, 18:47

Post autor: Nikola6523 »

ja mam problem z zad. 1 i zad.5. , jestem bardzo ciekawa ich rozwiazan, z reszta jakos sobie poradzilam, chociaz nie powiem mozg lekko parowal:P
scholastyka_wozniak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2009, 19:42

Post autor: scholastyka_wozniak »

W zadaniu 7jest pomyłka w treści.Od treści: Wiedząc, ze pole przekatna kwadratu EFGH..... powinno być przekątna bez wyrazu:pole.
Awatar użytkownika
escher
Moderator
Moderator
Posty: 308
Rejestracja: 26 wrz 2008, 13:41
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 68 razy

Post autor: escher »

Jak dla mnie trochę łatwiejsza niż poprzednia. Ale może po prostu "pomysły" twórców zadań mi podeszły i sporo umiałem zrobić na skróty.
Awatar użytkownika
escher
Moderator
Moderator
Posty: 308
Rejestracja: 26 wrz 2008, 13:41
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 68 razy

Post autor: escher »

scholastyka wozniak pisze:W zadaniu 7 jest pomyłka w treści.Od treści: Wiedząc, ze pole przekatna kwadratu EFGH..... powinno być przekątna bez wyrazu:pole.
chodzi o zadanie 7 z podstawowego zestawu. Pewnie już dziś poprawka się nie pojawi, ale lepiej napisać do supergolonki maila zgodnie z sugestią zamieszczoną wyżej.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Mamy małe kłopoty techniczne i błędy będę poprawiał dopiero we wtorek. Tak więc na razie wyobraźcie sobie, że tego 'pola' tam nie ma :)
MonCalamari
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2009, 14:34

Post autor: MonCalamari »

ubiegloroczna matura byla BARDZO latwa i 100% to wynik jak najbardziej mozliwy. w tym roku biorac pod uwage mature probna oraz z operonu ktore byly na niskim poziomie, wlasciwa matura w maju bedzie trudna.. dlatego te zadania ktore dzisiaj w VI arkusza sie pojawily i te ktore sie pojawia w VII (trudniejsze niz w VI) beda na poziomie matury majowej niestety.. UCZCIE SIE! :D
gaulo90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2009, 15:35

Post autor: gaulo90 »

Ciekawe rozumowanie moncalamari.
Ja mysle,ze jednak matura bedzie dosyc latwa (poziom taki jak rok temu) bo przeciez za rok wchodzi obowiazkowa.
Gdyby teraz dowalili trudna mature i duzo by jej nie zdalo, to niezla panika moglaby powstac.
Kremiak
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 16
Rejestracja: 25 kwie 2009, 19:21

Post autor: Kremiak »

eee jak bedzie trudna matura to zawsze zmniejsza sie konkurencja ; )
eax
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:44

Post autor: eax »

MonCalamari: Po co siejesz zamęt?
To, że rok temu była prosta, nie znaczy, że teraz będzie trudna, bo tego nikt poza pracownikami CKE nie wie. A ty, z przekonaniem stwierdzasz, że będzie trudna. Czy będzie, czy nie - okaże się 13 maja, tyle tylko, że lepiej być przygotowanym na poziom wyższy niż to co nas czeka.
Zdzisiu
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2009, 17:18

Post autor: Zdzisiu »

Gdyby jednak matura tegoroczna znacznie przewyższała poziom próbnej z CKE, wydaje mi się, że byłoby to po prostu nie fair względem maturzystów. W tamtym roku zarówno matura próbna z Operonu/GW jak i próbne z OKE Łódź i Poznań nie były trudne, a i ta majowa była przystępna dla każdego więc miejmy nadzieje, że i tak będzie w tym roku :)
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Rozwiązania

Post autor: supergolonka »

Rozwiązania zadań
poziom podstawowy
poziom rozszerzony

Jak już pisałem, błędy będę poprawiał dopiero we wtorek, więc śmiało o nich piszcie na forum, żeby wszyscy widzieli.
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Jeżeli matura (na poziomie rozszerzonym) była dla kogoś za łatwa, to polecam uwadze trudniejszą wersję zadania z prawdopodobieństwa
http://www.zadania.info/4684596
Pierwotnie to właśnie ono miało się pojawić w tym zestawie.
ODPOWIEDZ