Bezpańskie arkusze maturalne p. rozszerzony

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

Majka123 pisze: nawet nauczyciele u mnie mówią że CKE nigdy nie robi dwóch matur pod rząd (z roku na rok) z tego samego przedmiotu na jednakowym poziomie, raz jest prosta, drugi raz nie idzie jej rozwiązać przez 180 min. my mamy chyb pecha. :( a ja czucie że z każdym dniem coraz mniej umię...
No to przejrzyj sobie matury z matematyki od 2005 roku począwszy

2005 - najtrudniejsza ze wszystkich = pogrom w skali krajowej ( ilość niezdanych, słaba średnia wyników)
2006 - już lżej
2007- porównywalne do 2006
2008- dużo łatwiej
2009 - ???

Takie jest moje odczucie. Akurat matma a inne przedmioty to różne historie, bo w niczym tak jak w matematyce nie miesza się tyle w wymaganiach itp. Wg mnie jest bardzo mało prawdopodobnym, by matura w maju była dużo cięższa od próbnej ( o ile w ogole będzie trudniejsza) . Choć ja bym wolał mieć ~70/75, w porywach 80 jesli bym podolal z trudnego arkusza, niz 100 z bardzo latwego. Bo wszystko i tak zalezy od tego, jak piszą inni, więc jak jest trudniej, to dla wszystkich.
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

ja sie pocieszam tez ze jestesmy ostatnim rocznikiem, ktory pisze te forme matury...

beda chcieli sie (CKE) moc chwalic, ze matura poszla swietnie, a oni i tak robia reforme, zeby bylo jeszcze lepiej... :)

w sumie to rzeczywiscie bywalo tak ze trudna matura z latwą co rok na przemian, a nam wychodzi ze trudna powinna byc... ;/
ale z drugiej strony, chyba nigdy nie bylo tak by głowna matura byla trudniejsza od probnej...
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2009, 20:36 przez anetka10, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kaska90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2009, 17:45

Post autor: kaska90 »

tak czy inaczej poziom matury spada, na studiach natomiast nie. wiekszosc wykladowcow jest 'starej daty', wymagania maturalne nie sa dostosowane do studiów, oni nie beda dbali o to, ze nam np pochodne 'tak sobie' leza.
a co do arkuszy, to sa ciekawe no przydalby sie odpowiedzi, to fakt.
moze rozwiazmy je razem? ale i tak ktos musilaby te rozwiazania sprawdzic.
Awatar użytkownika
kaska90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2009, 17:45

Post autor: kaska90 »

anetka10 pisze: ale z drugiej strony, chyba nigdy nie bylo tak by probna matura byla trudniejsza od tej glownej...
chyba probna jest zawsze trudniejsza?
pycek
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 53
Rejestracja: 02 sie 2008, 19:06

Post autor: pycek »

hehe, nie strasz koleżanko :) może nie będzie tak źle, mam nadzieje :D w końcu to nasz rocznik ostatni raz pisze tego typu mature, wiec albo zechcą nam 'dowalić' albo będzie luzik :)
I 89' :) Nie tylko po LO zdaje sie matme na maturze :D

Arkusze bardzo konkretne,ale bez rozwiazan raczej nie ma sensu sie za nie zabierac,co najwyzej przegladnac i pomyslec jak rozwiazac.

Co do naszej majowej matury,to ja mysle (i taka mam nadzieje),ze raczej CKE za bardzo nie zaskoczy i ze za rowny miesiac o tej porze zasypiemy to forum postami,cieszac sie i chwalac jak to nam dobrze nie poszlo:D Oby :)
czachur
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:31
Lokalizacja: Ruszcza/Sandomierz

Post autor: czachur »

kaska90 pisze:tak czy inaczej poziom matury spada, na studiach natomiast nie. wiekszosc wykladowcow jest 'starej daty', wymagania maturalne nie sa dostosowane do studiów, oni nie beda dbali o to, ze nam np pochodne 'tak sobie' leza.

No właśnie to jest największy ból, bo zmieniając te wymagania nie stało się absolutnie nic dobrego. Raz, że w szkołach jak nauczano, tak naucza się dalej, tyle, że mniej, a porozumienia między władzami a uczelniami w sprawie tego okrojenia materialu jakoś nie widać. Ja tam ciesze się, że z pochodną zaprzyjaźniłem się na tyle, że sam bardzo dużo przerobiłem + cały okrojony materiał także, bo na konkursy trzeba było umieć, ale ogólnie to matura a pozniejsze studia to chyba jednak jest problem Ehh, biadolę, wiem, ale trochę mnie to boli, że tak to wszystko jest dzisiaj pogmatwane... A w maju damy sobie rade, jeszcze 4 sobotnie zaprawy z zadania.info nas czekaja :)
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »


chyba probna jest zawsze trudniejsza?
tak, napisalam odwrotnie niz chcialam :)
eax
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 31
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:44

Post autor: eax »

Ale chyba nie liczycie na to, że majowa matura będzie prostsza od tej styczniowej? ;)
Dobrze byłoby, gdyby prezentowała podobny poziom.
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

no to jezeli matura w maju nie bylaby prostsza od tej styczniowej to CKE jest nie fair...

w ubieglym roku i wczesniej matura probna byla trudniejsza od majowej...

w tym roku matura probna byla prostsza od probnych z ubieglego roku o jakies okolo 10%...
wiec jezeli trend zostanie zachowany (a powinien) to wynik ponizej 80% w maju bedzie wynikiem bardzo kiepskim ;)
Siusiak
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2009, 19:11

Post autor: Siusiak »

odpowiedzi do arkusza n12. licze ze mam dobrze ^^
1. 1800 zl , 81000 zl
2. x = (-oo;-2> u <4;oo)\{-3} ,a =-1 , x0 = -4
3. a6= 10,666.. m , sc = 81(5-4(2/3)^19)m
4.dla m = 1
5. 11 osob , musieli ze soba grac
6.a = 8 cm , r = 8V(2+v3) to P juz oczywiste
7. (2/7)^10
8. 1
9.125 km
10.a = 8 , V= 54pi , h = 4,42
sauron89
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:43

Post autor: sauron89 »

pierwsze to 1800 zł zgadza sie a to 81000 to skąd? (taka jest delta)
2. ja mam troche inaczej: a=-14, x1=-2, x3=4, x= <-3,-2>u<4,oo).
dalej robie ;p nie wiem czy to jest dobrze w sumie ;)
Siusiak
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2009, 19:11

Post autor: Siusiak »

2. to zle przepisalem mam a=-14 , x0 to tam byly 4 , a x= <-oo;-2>u<4;oo) bez 3 bo jest podwojny^^ a -3 nie moze byc bo jest w mianowniku
Siusiak
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 12 mar 2009, 19:11

Post autor: Siusiak »

szauron 2 czesc zadania !! ;) przeczytaj sobie a to 81000 to taki jest dochod , ktory wynika z postaci kanonicznej :)
pavlov27
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2009, 20:03

Post autor: pavlov27 »

nie macie może czegoś takiego z podstawy ?
madziol
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwie 2009, 20:39

Post autor: madziol »

Mam pytanie, czy robił ktoś już może ten arkusz 18 i ma pod ręką odpowiedzi? Chciałabym porównać, bo nie mam pojęcia, czy w ogóle dobrze kombinuję :) Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś wrzucił swoje odp. Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ