Przybory na maturze...

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Przybory na maturze...

Post autor: anetka10 »

Na maturze z tego co mi sie obilo o uszy powinno sie rysunki po wykonaniu olowkiem, poprawic dlugopisem...

A czy mozna korzystac np. z kolorowych dlugopisow (niebieski, fioletowy, granatowy.. itp) aby np. rysowac przesuniecia wykresu, badz przekroj figury... ??


Spsoby ulatwiania pisania zadan:
- Ja np planuje zabrac duzo dlugopisow, jakby cos to bede mogla z nich sobie ulozyc jakas figure przestrzenna i lepiej zobaczyc zaleznosci... :)
Bo chyba nie moge ze soba zabrac jakis np. podrecznych modeli figur przestrzennych, prawda?

Macie jakies pomysly jeszcze, aby ulatwic rozwiazywanie zadan?? :)
kamilj90
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31

Post autor: kamilj90 »

a po tablicach matematycznych można pisać?:D
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

chyba tak :)

jakby komus zabraklo brudnopisu, calkeim niezle rozwiazanie ;)
kamilj90
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31

Post autor: kamilj90 »

nieźle z tymi wykresami wymyślili że trzeba je długopisem poprawiać, troche nie na ręke :)
arrgghh
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21

Post autor: arrgghh »

Ogólnie nie można używać ołówka - imo nawet poprawianie nie jest dozwolone bo to mogłoby świadczyć o tym że ktoś Ci narysował rysunek. U mnie w szkole cały czas nauczycielka uczula że WSZYSTKO na maturze musi być długopisem, koniec kropka.

Co do używania różnokolorowych długopisów - można używać tylko czarnego długopisu.
kamilj90
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31

Post autor: kamilj90 »

co do tych wykresów długopisem to dopiero w ostatnich dniach sie o tym dowiedzialem... a zawsze nauczyciele wpajali, że rysunki tylko ołówkiem, bo inaczej JEDEN! :D
Cartel
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:41

Post autor: Cartel »

Lol :o
Wszystkie rysunki długopisem? :O
A gdybym narysował ołówkiem to co wtedy? :P

I lipa że jest tylko jedna kartka brudnopisu :/
A pomysł z długopisami niezły :D
Cartel
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:41

Post autor: Cartel »

Aaa i tutaj --> http://matura.gazeta.pl/matura/1,79495,5192303.html
jest ciekawy artykuł o tym jak umiejętnie posługiwać się kalkulatorem 'prostym' :)
Może komuś się cos z tego przyda :)

PzdR
anetka10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 318
Rejestracja: 06 mar 2008, 18:39

Post autor: anetka10 »

nie no, napewno bede rysowac lekko olowkiem, pozniej poprawie dlugopisem i wymaze olowek...
w arkuszu malo miejsca jak sie pomyle z rysunkiem dlugopisem to bedzie nieciekawie....


a np. dzis nasz Pan profesor mowi: "Tylko nie zapomnijcie na maturze ołowka i kilku kolorów długopisów"... ;-)
Majka123
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 69
Rejestracja: 26 lip 2008, 10:42

Post autor: Majka123 »

podobno nawet okrąg trzeba poprawić długopisem (ołówek w cyrklu :/ ) , a jeśli niestarczy miejsca to można wykorzystać brudnopis lub inną stronę arkuszu (np. jak jakiegoś zad. nie zrobimy i mamy 2 puste,czyste kartki pod nim) tylko trzeba to wyraźnie podkreślić np. "rozwiązanie zad. na str. 4"
marcpol
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2009, 21:29

Post autor: marcpol »

Ja w przypadku braku miejsca planuję pisać na ławce - korzystać z niej jako brudnopisu ;)
sauron89
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:43

Post autor: sauron89 »

Ja mam jeszcze pytanie odnoscnie tablic na mature z matmy.

No bo ja np korzystam przy rozwiązywaniu zadan z tablic takich jak tutaj sa podane; http://www.zadania.info/d571

a nie wiem jak u Was ale jak ja pisałem probną w styczniu to mi dołączyli do arkusza taką cienką kartke, która tez niby robiła za tablice matematyczne a jak porównałem obie to na tej kartce była połowa tego co w tej ksiazeczce.. Wiec jak to wkoncu jest?
Szukałem info o tym na stronie cke ale nie znalazłem :(
danzel26
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 21:04

Post autor: danzel26 »

Witam Ja mam pytanie co do brudnopisow . Bo wlasnie czuje ze bede mial malo miejsca na brudnopis i czy mozna sobie przynisesc czysta kartke na mature??
Cartel
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 29 mar 2009, 11:41

Post autor: Cartel »

Nieeeeee :/ Z tym jest ogromna lipa... Ja też czuje ze mi braknie miejsca :/
Moja n-lka powiedziala ze jest jedna strona brudnopisu i powinna wystarczyć :o SZOK.
Ktoś już wczesniej pisał ze uzyje ławki jako brudnopisu ^^
MonCalamari
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 19 kwie 2009, 14:34

Post autor: MonCalamari »

jezeli chodzi o okregi rysowane olowkiem jest na to rada, mozna sobie zakupic cyrkiel z "wkladanym" do niego zwyklym olowkiem, a zmiasta olowka wlozyc wczesniej przygotowany dlugopis :)

gospodarujcie ostroznie brudnopisem, w ostatecznosci piszcie na tablicach - nikt sie nie skapnie ze to wy je porysowaliscie :)

wszystko dlugopisem! wiec zanim napiszecie sprawdzcie wyniki rozwiazanie zeby potem nie kreslic i zeby praca nie tracila na przejrzystosci

jezeli rysujecie skomplikowany wykres (przesuniecia o wektor, modul pierwotnej funkcji i bedziecie rysowac wiecej niz jeden wykres na osi) pamietajcie o tym ze NA OSI MOZE BYC TYLKO I WYLACZNIE JEDEN, WLASCIWY wykres

to tyle z moich uwag ;]
ODPOWIEDZ