zbiory zadań do nowej matury z fizyki.

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
zaba900
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 45
Rejestracja: 04 kwie 2011, 18:54
Podziękowania: 49 razy
Płeć:

zbiory zadań do nowej matury z fizyki.

Post autor: zaba900 »

Może to nie jest za dobry dział do zamieszczania tego typu pytań i temat był wielokrotnie poruszany na różnych forach,ale proszę o nie usuwanie.
Miałbym pytanie czy znacie może jakieś dobre pozycje zbiorów z fizyki dostosowane do obecnych standardów maturalnych lub przynajmniej im bliskie?
Wszystkie zbiory które były dobre są obecnie niezbyt aktualne bądź za trudne(np Kruczek, Jędrzejewski zadania dla kandydatów na wyższe studia wyd WNT), bo wyrzucono z programu pochodne, granice i całki i ich poziom jest zbliżony do konkursowego.Z kilku nowych wydań z którymi miałem do czynienia przygotowanych do nowej matury rozszerzonej odniosłem wrażenie że znowu kogoś poniosło i dał zadania rodem z 1 klasy gimnazjum.W sieci również szukałem , kupiłem kilka które znalazłem zbiorów ale stwierdziłem że to nie ma sensu bo zanim znajdę coś na poziomie to zmarnuje sporo pieniędzy. Więc myślę że lepiej najpierw popytać. :)
Możecie coś polecić dobrze przygotowującego i sprawdzonego, do samodzielnej nauki pod maturkę do rozszerzenia? Coś poziomem przypominające legendarny zbiór zadań z matematyki Andrzeja Kiełbasy, tyle że z fizyki,z pogrupowanymi działami zadaniami, no i bez całek itd?

@edit niżej.
http://sklep.nowaera.pl/sklep/produkt/1 ... esc-1.html
http://sklep.nowaera.pl/sklep/produkt/1 ... esc-2.html
zdaje się o te zbiory chodziło :) Kupiłem dobre są i polecam.Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 19:37 przez zaba900, łącznie zmieniany 2 razy.
Murarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 620
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:18
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowania: 9 razy
Otrzymane podziękowania: 283 razy
Płeć:

Post autor: Murarz »

Polecam Mendla i Chylę.
+ Ewentualnie Operon:
Zbiór zadań maturalnych, które należą powiedziałbym do trudniejszych, jednak strasznie dużo błędów i w treści i w odpowiedziach..
ODPOWIEDZ