Matura rozszerzona - zad 2 i 12

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Matura rozszerzona - zad 2 i 12

Post autor: sixsixsix »

Wrzucam tutaj moje rozwiązanie do zadań 2. i 12. z matury rozszerzonej. Mam wątpliwości i chciałbym żeby ktoś obiektywnie ocenił ile punktów mogę dostać za takie rozwiązanie. Sam nie potrafię tego ocenić. Mam duże wątpliwości co do zadania 2... Zrobiłem skany, bo nie posługuję się biegle Latexem i wklepanie tego wszystkiego zajęłoby mi wieki. Z góry dzięki.

Obrazek
Awatar użytkownika
alexx17
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2084
Rejestracja: 27 mar 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowania: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 937 razy
Płeć:

Post autor: alexx17 »

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś nauczył się nim biegle posługiwać. Ale zrobimy wyjątek i zostaje tak jak jest. Co do zadania drugiego, takie rozwiązanie było już opisywane przez kogoś w temacie w maturą rozszerzoną. Poczytaj a się dowiesz.
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

dzieki, mysle ze jest czytelnie i wyraznie wiec juz zostawilem
michelangelo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 74
Rejestracja: 19 kwie 2011, 17:32
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy
Płeć:

Post autor: michelangelo »

zadanie 12-wszystko zależy jakie kryteria przyjmą egzaminatorzy, jest dużo udowodnień do tego zadania dlatego myśle, że powinno być dobrze, ale się zobaczy. Natomiast co do zad 2 to temat już był omawiany. A tak dodatkowo to jak już napisałeś to 0=0 to przydałby się jakiś komentarz:)
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

no wlanie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi nt. zadania drugiego. na maturze napisałem jeszcze "co nalezalo udowodnic" nie wiem dlaczego tak to rozwiązałem, zamiast szukać niedoskonalości to się rozglądałem dookoła jak jakiś debil. mam rozumieć ze drugie jest całkowicie niepoprawnie rozwiązane? czy może chociaż polowa punktów będzie?
Awatar użytkownika
alexx17
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2084
Rejestracja: 27 mar 2011, 21:34
Lokalizacja: Szczecin
Podziękowania: 38 razy
Otrzymane podziękowania: 937 razy
Płeć:

Post autor: alexx17 »

Nie wiadomo jak to egzaminatorzy zinterpretują. Spokojnie :). Wykazałeś, że lewa strona równa się prawej i powinno być ok.
Kreo
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 06 mar 2011, 16:24
Otrzymane podziękowania: 1 raz

Post autor: Kreo »

jakby ktos mial chwile, zamiescilem na ostatniej stronie tego tematu z zadaniami z rozsz moje rozwiazanie 12, mam co do niego duze watpliwosci, pieknie dziekuje : )

a co do twojego problemu, za brak komentarza jest -1pkt. bo oczywiscie dowod w 100% poprawny.
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

a nie ma takiego czegosc ze jak powoluje sie na fakt, ktory mam udowodnic to otrzymuje 0 pkt?
4tepian
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 112
Rejestracja: 22 mar 2011, 10:57
Otrzymane podziękowania: 36 razy
Płeć:

Post autor: 4tepian »

Jeżeli przekształcasz tezę i napiszesz, że przekształcałeś równoważnie - jest ok.
Jeżeli do udowodnienia masz, że kąt jest prosty, a Ty korzystasz z tego że jest prosty - źle.
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

w takim razie jak interpretowac moje zadanie 2? nie za bardzo wiem o co chodzi z przeksztalcaniem rownowaznym, nie robilem zbyt wielu dowodow na lekcjach
Arthur_Wellington
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 30
Rejestracja: 20 paź 2010, 19:47
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 14 razy
Płeć:

Post autor: Arthur_Wellington »

sixsixsix, ja również rozwiązałem zadanie 2. podobnie jak Ty, czyli przekształciłem początkowe i doprowadziłem do postaci 0 = 0.
Przy ostatniej równości 0=0, opatrzyłem ją jeszcze komentarzem "co jest zdaniem prawdziwym, zatem powyższe zdania są również prawdziwe". (wyraz "powyższe" brzmi "niematematycznie", ale mam nadzieję, że nie egzaminatorzy nie będą tak drobiazgowi).
Klucz z poprzedniego roku był cokolwiek liberalny, więc jest nadzieja.

W zadaniu 12. zrobiłem ciut inaczej, nie mam pojęcia czy dobrze, ale zastosowałem podobną metodę jak w zadaniu: http://www.zadania.info/d22/2817480 ,sposób II
michelangelo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 74
Rejestracja: 19 kwie 2011, 17:32
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy
Płeć:

Post autor: michelangelo »

nie martw sie w najgorszym wypadku dostaniesz za to zadanie 3 pkt, ale sądzę, że powinno być 4 :)
sixsixsix
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 26
Rejestracja: 28 kwie 2011, 17:08
Podziękowania: 2 razy

Post autor: sixsixsix »

z*******, wiec jest szansa nawet na 90%:)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 18:52 przez sixsixsix, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Tym razem dostajesz warna :)
michelangelo
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 74
Rejestracja: 19 kwie 2011, 17:32
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 16 razy
Płeć:

Post autor: michelangelo »

heh no to ładnie ja max będę miał 82% ;p
mamam
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, 21:11

Post autor: mamam »

Co myślicie o takich rozw. zad. 12:
P(B')=1-0,7 = 0,3
P (A n B') = P(A) + P(B') - P(A u B')
a przecież P(A u B') = P(A) jeśli B' zawiera się w A lub P(A u B') > P(A) jeśli B' nie zawiera się w A
czyli P(A n B') = 0,9+ 0,3 - P(A u B') =< 1,2 - 0,9=0,3
czy to jest poprawnie?

Bardzo proszę o odpowiedź;)
ODPOWIEDZ