boryka się z problemami słownymi

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
trenda
Witam na forum
Witam na forum
boryka się z problemami słownymi

Post autor: trenda »

witam, mam pytanie, nie jestem pewien, czy jest zbyt niejasne/ogólne, jeśli tak, przepraszam

Na poziomie matematyki, którego obecnie się uczę, radzę sobie całkiem nieźle (przedrachunek), ale na każdym poziomie matematyki, na jakim kiedykolwiek byłem, zawsze ponoszę porażkę, gdy dochodzi do problemów tekstowych. Potrafię wykonywać zadania matematyczne, na przykład rozwiązywać równania lub używać wzorów, ale zawsze, gdy widzę problem tekstowy, sikam w gacie >< nigdy nie wiem, o co mnie prosi ani jakie wzory/pomysły zastosować do tego.

więc w zasadzie ktoś ma wskazówki lub zasoby, które ogólnie wyjaśniają problemy tekstowe? nie w konkretnym temacie, tylko zadania tekstowe jako pomysł... ponieważ to nie jest tak, że walczę z jednym typem zadania tekstowego, po prostu walczę z koncepcją problemów tekstowych jako całości
janusz55
Fachowiec
Fachowiec
Podziękowania: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 445 razy

Re: boryka się z problemami słownymi

Post autor: janusz55 »

Do nauki rozwiązywania zadań tekstowych krok po kroku polecam następujące podręczniki:

1.
Bronisław Ladaczek/ MATEMATYKA Nie taki diabeł straszny jak... Jak rozwiązywać zadania z treścią. Szkoła Podstawowa i Średnia. Wydawnictwo ABAKUS Wrocław 1996.

2.
KNIŻALKOWIĆ, CUNINKA, O. ŚEDIVY. 500 Zadań TEKSTOWYCH Z MATEMATYKI. WYDAWNICTWA NAUKOWO TECHNNICZNE. Warszawa 1973.

3 .
Józef Hawlicki. Do czego służą równania, Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Jedyna rada rozwiązywać zadania!