Jak rozwiązać równanie kwadratowe, w którym dwa znaki między moimi zmiennymi/liczbami to minus?

Algebra liniowa, algebra, wektory, liczby zespolone
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
ragnar21
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2022, 15:08
Płeć:

Jak rozwiązać równanie kwadratowe, w którym dwa znaki między moimi zmiennymi/liczbami to minus?

Post autor: ragnar21 »

Nie jestem pewien, czy pytanie jest tak jasne, więc podam przykład:

2^2 - 3m - 20

(pierwsza liczba to 2 do kwadratu, nie jestem pewien, jak wpisać symbol kwadratu na komputerze).

I kolejne niezwiązane pytanie – czy Photomath Plus jest tego wart? Próbuję ponownie nauczyć się matematyki przed rozpoczęciem studiów na informatyce i zastanawiam się, czy aplikacja będzie przydatna i warta tego, aby naprawdę zrozumieć podstawy, których czuję, że mi brakuje. Jeśli to ma sens.

Dziękuję!
kerajs
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 2963
Rejestracja: 14 lis 2016, 14:38
Podziękowania: 33 razy
Otrzymane podziękowania: 1303 razy
Płeć:

Re: Jak rozwiązać równanie kwadratowe, w którym dwa znaki między moimi zmiennymi/liczbami to minus?

Post autor: kerajs »

ragnar21 pisze: 02 sie 2022, 15:28 Nie jestem pewien, czy pytanie jest tak jasne, więc podam przykład:

2^2 - 3m - 20
Ani to nie jest równanie, ani kwadratowe.

ragnar21 pisze: 02 sie 2022, 15:28 I kolejne niezwiązane pytanie – czy Photomath Plus jest tego wart?
Wart czego?

ragnar21 pisze: 02 sie 2022, 15:28 Próbuję ponownie nauczyć się matematyki przed rozpoczęciem studiów na informatyce i zastanawiam się, czy aplikacja będzie przydatna i warta tego, aby naprawdę zrozumieć podstawy, których czuję, że mi brakuje.
Skoro sam się zastanawiasz, to cóż może doradzić osoba która Cię nie zna.
ODPOWIEDZ