Termodynamika 3

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Pawm32
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 513
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:51
Podziękowania: 191 razy

Termodynamika 3

Post autor: Pawm32 »

Naczynie cylindryczne o długości 68cm rozdzielono ruchomym tłokiem. W jednej części znajduje się tlen (32 g/mol) a w drugiej wodór (2 g/mol), przy czym oba gazy maja taką samą masę i temperaturę:
a) przy jakim położeniu tłoka ciśnienie w obu częściach naczynia będzie takie samo
b) oblicz stosunek temperatury tlenu do temperatury wodoru, w sytuacji gdy tłok znajduje się w połowie długości cylindra
c) oblicz iloraz gęstości tlenu i wodoru w sytuacji opisanej w podpunkcie b

Do punktu a w książce pisze że muszą zostać spełnione warunki:
Ciśnienia wodoru i tlenu będą równe - to rozumiem
Oraz że ich masy muszą być równe - i tu nie wiem dla czego
Pawm32
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 513
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:51
Podziękowania: 191 razy

Re: Termodynamika 3

Post autor: Pawm32 »

Pawm32 pisze: 26 paź 2020, 15:14 Naczynie cylindryczne o długości 68cm rozdzielono ruchomym tłokiem. W jednej części znajduje się tlen (32 g/mol) a w drugiej wodór (2 g/mol), przy czym oba gazy maja taką samą masę i temperaturę:
a) przy jakim położeniu tłoka ciśnienie w obu częściach naczynia będzie takie samo
b) oblicz stosunek temperatury tlenu do temperatury wodoru, w sytuacji gdy tłok znajduje się w połowie długości cylindra
c) oblicz iloraz gęstości tlenu i wodoru w sytuacji opisanej w podpunkcie b

Do punktu a w książce pisze że muszą zostać spełnione warunki:
Ciśnienia wodoru i tlenu będą równe - to rozumiem
Oraz że ich masy muszą być równe - i tu nie wiem dla czego
Dobra to jest w treści tylko ucięło ksero, ale nie pasuje mi punkt b i ciśnienia w nim
korki_fizyka
Expert
Expert
Posty: 6261
Rejestracja: 04 lip 2014, 14:55
Podziękowania: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 1523 razy
Płeć:

Re: Termodynamika 3

Post autor: korki_fizyka »

Nie zaśmiecaj forum tylko najpierw spróbuj sam rozwiązać to co ci e-zadali a nie tylko kopiuj-wklej :!:
Pomoc w rozwiązywaniu zadań z fizyki, opracowanie statystyczne wyników "laborek", przygotowanie do klasówki, kolokwium, matury z matematyki i fizyki itd.
mailto: korki_fizyka@tlen.pl
Pawm32
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 513
Rejestracja: 01 kwie 2020, 18:51
Podziękowania: 191 razy

Re: Termodynamika 3

Post autor: Pawm32 »

korki_fizyka pisze: 26 paź 2020, 18:29 Nie zaśmiecaj forum tylko najpierw spróbuj sam rozwiązać to co ci e-zadali a nie tylko kopiuj-wklej :!:
zrobiłem sam ale nie jestem pewny dlaczego ciśnienia w punkcie b będą jednakowe
ODPOWIEDZ