poprawa mikroekonomii

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
kinga1991
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2013, 22:28
Płeć:

poprawa mikroekonomii

Post autor: kinga1991 »

Witam wszystkich :) Mam pewien problem, ponieważ do zaliczenia mam zaległe kolokwium z mikroekonomii i wiem, że były zadania tego typu.. Czy mógłby ktoś pomóc w ich ogarnięciu ? :wink:

1) Cena wyjściowa na dobro A wynosi 4 PLN. W wyniku wzrostu ceny tego dobra, nastąpiło zmniejszenie miesięcznego spożycia z 1.000 szt. do 800 szt. Wartość współczynnika elastyczności cenowej mierzona metodą łukową wynosi Epd=-5/9. Oblicz procentową zmianę ceny dobra A.

2) Krótkookresowa funkcja kosztów całkowitych ma postać: TC=5Q(do kwadratu)+8Q+10, gdzie Q to wielkość produkcji.
a) podaj analityczną funkcję kosztów:
- stałego (FC), zmiennego (VC), przeciętnego stałego (AFC), przeciętnego stałego (AVC) oraz marginalnego (MC)
b) oblicz koszty dla produkcji Q=5
c) co stanie się z kosztami wyznaczonymi w punkcie B, jeżeli koszty wzrosną o 100% ?

3) Krótkookresowa funkcja kosztów całkowitych ma postać TC=2Q(so kwadratu)+80Q+60 natomiast funkcja przychodów całkowitych opisywana jest równaniem TR=-Q(do kwadratu)+60Q. Oblicz:
FC,VC,TC,AFC,AVC i MC, wiedząc, że sprzedaż wynosi 20

4) Wiedząc, że równanie popytu na płyty CD ma postać QD=600-2P natomiast firma sprzedaje 500 szt dobra tygodniowo, przedstaw powyższe równanie popytu w postaci odwróconego równania i odpowiedz, ile kosztują płyty CD na rynku.

baaardzo proszę o pomoc ! ;*
Emi
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2017, 20:37
Płeć:

Post autor: Emi »

Czy ktoś potrafi zrobić 1 zadanie ?
ODPOWIEDZ