Transfuzja krwi...

Granice, pochodne, całki, szeregi
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Xiaos
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2016, 23:18
Podziękowania: 2 razy

Transfuzja krwi...

Post autor: Xiaos »

Witam, nie jestem studentem, lecz ogromnie ciekawi mnie jak rozwiązuje się tego typu zadania, mianowicie:

Aby zostać hrabią trzeba mieć min 60% błękitnych krwinek. aspirujący do szlachectwa miał ich tylko 40% w swych 5 litrach krwi. poddał sie wiec transfuzji: wlewano mu 2l/h krwi w 80% blekitnej, wstrzymujac stala ilosc krwi. nadmiar odbieral kucharz, który z kazdego ln2 litrow robil 0.2kg kaszanki. operacje zakonczono natychmiast po osiagnieciu limitu, a zmeczony pacjent celem regeneracji od razu zjadl cala swiezo przygotowana kaszanke. ile jej spożył.


Chociaż jakieś wskazówki, wzory lub cokolwiek.

Nawet nie jestem pewien czy dobrze wybrałem dział, jeżeli się pomyliłem to prosiłbym moda o przesunięcie tematu :wink:
Awatar użytkownika
panb
Expert
Expert
Posty: 5122
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:54
Lokalizacja: Nowiny Wielkie
Podziękowania: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 2053 razy
Płeć:

Post autor: panb »

Myślę, że słowo "wstrzymując" jest błędne. Sprawdź i popraw - tak jak teraz jest trudno zadanie zrozumieć.
Może miało być UTRZYMUJĄC?
Xiaos
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2016, 23:18
Podziękowania: 2 razy

Re:

Post autor: Xiaos »

panb pisze:Myślę, że słowo "wstrzymując" jest błędne. Sprawdź i popraw - tak jak teraz jest trudno zadanie zrozumieć.
Może miało być UTRZYMUJĄC?
Chwilowo nie mam dostępu do skanu tego zadania, lecz możliwym jest, iż słowo "wstrzymując" jest błędne.
ODPOWIEDZ