trygonometria

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
malusinskii
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 09 kwie 2016, 20:35
Podziękowania: 1 raz

trygonometria

Post autor: malusinskii »

http://www.zadania.info/d89/4658470

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć pierwszy krok? bo nie rozumiem tego zadania totalnie, jestem ze starej podstawy i nie wiem czy takie coś może się pojawić na maturze skoro pisze że wzory na sumy roznicy w dowodach trygonometrycznych nie pisze nic o zadaniach, aczkolwiek wolałbym to zrozumieć? Skąd się bierze 1 linijka?
malusinskii
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 09 kwie 2016, 20:35
Podziękowania: 1 raz

Post autor: malusinskii »

już zrozumiałem ehhh ja pierdziele im dalej w las tym gorzej z moim myśleniem xD
heja
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1231
Rejestracja: 07 lut 2009, 11:28
Podziękowania: 32 razy
Otrzymane podziękowania: 385 razy

Re: trygonometria

Post autor: heja »

heja pisze:\(\alpha + \beta + \gamma =180^{0} \So \frac{ \alpha }{2}+ \frac{ \beta }{2}+ \frac{ \gamma }{2}=90^{0} \So \frac{ \beta }{2}=90^{0}-( \frac{ \alpha }{2}+ \frac{ \gamma }{2}) \to sin \frac{ \beta }{2}=sin(90^{0}-( \frac{ \alpha }{2}+ \frac{ \gamma }{2}))=\)
\(=cos( \frac{ \alpha }{2}+ \frac{ \gamma }{2}))i.t.d.\)
malusinskii
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 09 kwie 2016, 20:35
Podziękowania: 1 raz

Post autor: malusinskii »

wiem wiem już, po prostu ubzdurałem sobie że to musi być trójkąt prostokątny, tak to jest jak na szybkiego sie czyta i zamiast przeanalizować polecenie od razu w popłochu napisałem na forum :(
malusinskii
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 29
Rejestracja: 09 kwie 2016, 20:35
Podziękowania: 1 raz

Post autor: malusinskii »

nie chcę zakładać nowego tematu a mam kolejne pytanie: Czy jeśli nie będę zapisywał ukośnika np | *2 po prawej stronie równania tylko z przyzwyczajenia od razu podziele sobie obustronnie a nie zapisując tego po prawej stronie tak jak tu na obrazku to dostanę max pkt? czy moga mi to uznać za błąd albo coś? Obrazek
Galen
Guru
Guru
Posty: 18457
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:23
Podziękowania: 4 razy
Otrzymane podziękowania: 9161 razy

Post autor: Galen »

Nie musisz zaznaczać kreski i dzielenia,bądź mnożenia obustronnego...
Egzaminatorzy prześledzą rachunki pod kątem poprawności,a nie pod kątem przejrzystości rzeczy oczywistych...
Wszystko jest trudne,nim stanie się proste.
pietrekth7
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2016, 10:49

Post autor: pietrekth7 »

Dzień dobry
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość :)
Piszę w tym wątku bo nie chcę zakładać nowego, szkołę skończyłem dość dawno więc matematyka jest już dla mnie obca ehhhh lata lecą szybko :( wracając do mojej wielkiej prośby. Stawiam mini domek letniskowy i chcę obliczyć nachylenie dachu:
- dach jednospadowy
- wysokość muru 3 metry
- spadek do muru 2,55 metra czyli 45cm.
- długość spadku czyli dachu 7 metrów
pytanie jaki spadek jest w stopniach ????

Wybaczcie za bardzo proste zadanie jak dla was lecz hmmmm czas zrobił swoje i matma jest już jak pisałem wcześnie mi obca .

Pozdrawiam wszystkich :D
ODPOWIEDZ