2 zadania z inżynierii

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
alicecooper
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2013, 09:58
Płeć:

2 zadania z inżynierii

Post autor: alicecooper »

Witam
Mam 2 zadania z inżynierii których nie wiem jak rozwiązać. Możliwe, że komuś uda się je wykonać za co będę wdzięczny bardziej niż moja była za kilka lat razem. Jest mi to niezwykle potrzebne nie ukrywam dlatego szczęśliwemu wykonawcy wyślę piękny sześciopak piwa jak najszybciej potrafię. No albo kwiaty dla pań...

1. Wyznaczyć metodą wag powierzchniowych średni współczynnik aerodynamicznej szorstkości terenu dla układu jak na rysunku.
Przyjąć następujące pokrycia terenu: Z-1 woda, Z-2 pola uprawne, Z-3 zwarta zabudowa miejska

http://zapodaj.net/be052e38d7b5b.jpg.html - tutaj jest skan do 1 zadania.

2. W Wyniku procesu technologicznego do atmosfery emitowane jest m. in. zanieczyszczenie
Chlorek etylenu w ilości Emax=2,24-10\(^{-3}\)kg\(*\)s\(^{-1}\)
Parametry emitora i informacje o otoczeniu:
Średnica zastępcza wylotu komina d=15cm: Wysokość geometryczna komina h=30m. Prędkość gazów odlotowych v-2m\(*\)s\(^{-1}\)
Temperatura gazów odlotowych Ts=320 K. Średnia wartość współczynnika szorstkości aerodynamicznej z0=51cm.
Dane meteorologiczne: Średnia roczna temperatura powietrza t0=8,2\(^ \circ\)C
Wysokość anemometru ha=10m.
a) Ustalić stężenia maksymalne wymienionego rodzaju zanieczyszczenia na powierzchni ziemi Smax i sprawdzić czy nie została przekroczona wartość dopuszcalna.Obliczenia przeprowadzić wyłącznie dla stanów równowagi A i prędkości wiatru Ua=3 m-s\(^{-1}\)
b) Narysować w układzie współrzędnych (x,y,z) schemat rozkładu stężenia na powierzchni podłoża wywołany przez emitor punktowy - zaznaczyć orientacyjnie na schemacie obliczone Smax
c) Obliczyć efektywną wysokość emitora H\(^{ \cdot }\) w odległości 100 m dla pyłu o średnicy 30 um i gęstości 2g-cm\(^{-3}\).
(Parametry: H, Us-przyjąć z obliczeń dla zanieczyszczenia gazowego z pkt. a.)
ODPOWIEDZ