Zmiana struktury finansowania działalności

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
darek88
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 13 lip 2010, 19:44

Zmiana struktury finansowania działalności

Post autor: darek88 »

Przedsiębiorstwo X postanowiło zmienic strukturę finansowania swojej działalności, poprzez wykorzystanie kapitału obcego. Zwiększenie udziału tego kapitału powinno bowiem wpłynąc na wzrost stopy zwrotu z zaangażowanego kapitału własnego - ROE. Firma pragnie ustalic, czy możliwe będzie uzyskanie dodatniego efektu dźwigni finansowej w poszczególnych wariantach finansowania. Przyjęto również trzy wielkości możliwego do wprowadzenia zysku operacyjnego. W celu określenia efektu dźwigni finansowej:
a. oblicz rentownośc kapitałów własnych ROE,
b. wskaż, w których przypadkach występuje dodatni, a w których ujemny efekt dźwigni finansowej,
c. który wariant finansowania i wielkośc zysku operacyjnego do realizacji powinna wybrac firma X?
Mam taką tabelę do zadania z tematu: "Zmiana struktury finansowania działalności", której zbytnio nie rozumiem. Kolumny w tej tabeli są następujące: Wariant I [tys. zł], Wariant II [tys. zł], Wariant III [tys. zł]. Wiersze w tej tabeli są następujące: Kapitał ogółem (Kog) w tym: Kapitał własny (Kw) Kapitał obcy (Kob), Oprocentowanie kapitału obcego (Kd), Zysk operacyjny (EBIT) Koszty odsetek (I), Zysk brutto (EBT) Podatek dochodowy (19%), Zysk netto (Zn), ROE. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnic, jak ją wypełnic?
ODPOWIEDZ