Arkusz maturalny, a wiedza wykraczająca poza szkołę średnią

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
Ama03
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2012, 14:39
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Arkusz maturalny, a wiedza wykraczająca poza szkołę średnią

Post autor: Ama03 »

Witam wszystkich ; )
Mam pytanie, proszę o odpowiedź osoby, które są pewne na 100%, że nie wprowadzą mnie w błąd.

Zdałam maturę rok temu, obecnie studiuję kierunek związany z matematyką i... chciałabym poprawić wyniki matury. Tak dla siebie. Moje pytanie jest związane z tym, czy zadania na maturze można rozwiązywać sposobami "ze studiów". Np. czy układ równań można rozwiązać metodą Cramera albo Gaussa i czy dostanę za rozwiązanie taką samą liczbę punków jak np. za metodę podstawiania.

Z góry dziękuję za odpowiedź, ponieważ nie mam kogo zapytać o sprawy związane z maturą ;)
wsl1993_
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 936
Rejestracja: 07 maja 2009, 20:52
Podziękowania: 268 razy
Otrzymane podziękowania: 189 razy
Płeć:

Re: Arkusz maturalny, a wiedza wykraczająca poza szkołę śred

Post autor: wsl1993_ »

Jeśli obliczenia będą poprawne to niezależnie od metody muszą Ci przyznać max punktów. Tam jest to jakoś "ładnie" nazwane , że za każde rozwiązanie prowadzące do otrzymania prawidłowego wyniku przyznaje się maksymalną ilość punktów (czy coś takiego)
\(\ge\)Pomogłem? Kliknij ł\(\alpha\)pkę w górę! ;)\(\le\)
Awatar użytkownika
kamil13151
Fachowiec
Fachowiec
Posty: 1528
Rejestracja: 14 kwie 2011, 19:31
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowania: 170 razy
Otrzymane podziękowania: 502 razy
Płeć:

Post autor: kamil13151 »

Tak jak wyżej, czyli można każdym sposobem byle poprawnym, nawet swoim autorskim.
Ama03
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2012, 14:39
Podziękowania: 2 razy
Płeć:

Post autor: Ama03 »

Dziękuję za odpowiedzi! ; )
ODPOWIEDZ