Matura MAJ 2009 Matematyka

O wszystkim, co jest związane z maturą, linki do zadań, komentarze i inne przemyślenia.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
kurbel
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 8
Rejestracja: 13 maja 2009, 16:01

Matura MAJ 2009 Matematyka

Post autor: kurbel »

no wiesz.. :D nie ma gwarancji ze za te pare zlotych beda odpowiedzi w pelni satysfakcynujace. :p poza tym dzielic sie trzeba informacjami a nie wyzyskiwac biednych przyszlych studentów. A co do tej szkoly decyduj sam. Co wolisz kiedys robic? znajomych zdobedziesz nowych a z tymi kontakt sie nie powinien urwac jesli takie zazyle stosunki mieliscie ;]
zaqzaq69
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:34

Post autor: zaqzaq69 »

spoko napracowaliscie sie wiec trzeba robic hajs luzno spoko juz mam odp .;p
arek1713
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 38
Rejestracja: 13 maja 2009, 14:12
Podziękowania: 7 razy

Post autor: arek1713 »

Zrobił ktoś zadanie 9. (te ze styczną przechodząca przez punkt A) używając tg alfa = a ?
zaqzaq69
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:34

Post autor: zaqzaq69 »

Obrazek
Awatar użytkownika
escher
Moderator
Moderator
Posty: 308
Rejestracja: 26 wrz 2008, 13:41
Podziękowania: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 68 razy

Post autor: escher »

kamilj90 pisze:Mam pytanie odnośnie zadania z okręgami na udowadnianie, czy mogłem wyliczyć R z delty jako pierwiastek, równianie takie ułożyłem--> \((R-r)^2 + (R-r)^2 = (R+r)^2\)
Tak. Po prodzieleniu tego np. przez \(r^2\) i podstawieniu \(t-\frac{R}{r}\) powinno wyjść, Jeden z pierwiastków jest mniejszy od 1, więc odpada (tak naprawdę ten drugi pierwaiastek ,to wartość \(\frac{r}{R}\), bo iloczyn pierwiastków jest 1)
kamilj90
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31

Post autor: kamilj90 »

uff ulżyło mi :D i tak tych procent będzie malutko, bo naliczyłem 48-54%... a tyle siedziałem nad tą matmą i polubiłem ją bardzo, no ale cóż... :) mam nadzieję, że się dostanę tam gdzie chcę, chociaż może być ciężko przy takim wyniku z matmy...
matti90
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 20
Rejestracja: 02 kwie 2009, 17:16

Post autor: matti90 »

A gdzie chcesz iść:D? pomózcie mi wybrac kierunek bo sam juz nie wiem co wybrac:D... ang podstawa ponad 80%, matma okolo 60%(rozszerzenie) no i bede jeszce zdawa w piatek chemie... chcialem isc na ekonomie, ale z tak marnym wynikiem z matmy to juz chyba odpada... gdybym wzial rozszerzenie z anglika to moze bym sie dostal... no ale trudno czasu sie nie cofnie:) ale nie wiem gdzie mam isc teraz:D pomozcie w wyborze:D
kamilj90
Czasem tu bywam
Czasem tu bywam
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2009, 12:31

Post autor: kamilj90 »

Uniwersytet ekonomiczny we Wrocławiu lub Uniwersytet Wrocławski na ekonomię też, zdawałem angol rozszerzony tak 70-80% powinno być, matma rozsz. ok. 50 % :( i z polaka nieźle mi poszło z podstawowego bo tam też polak biorą pod uwagę. Jakby były progi jak rok temu to i tu i tu bym się dostał, ale zobaczymy co będzie, pozostaje nadzieja :D
danzel26
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 21:04

Post autor: danzel26 »

Dziekuje tym co robili arkusze przygotowawcze do matury 2009 dzieki wam mam ok 90% z podstawy.
Akum
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 13
Rejestracja: 18 kwie 2009, 15:21

Post autor: Akum »

A ja jestem wręcz zachwycony. Prostszej matury od dawna nie widziałem :p Nie no nie wiem, może mi po prostu podpasowała, ale według tego co można znaleźć w necie, to wszystko mam dobrze (rozszerzenie). Rozwiązywałem 1,5h, potem sprawdzałem, aczkolwiek kilka rzeczy musiałem poprawić. Zobaczymy ile uwalą mi za jakieś głupie struktury w zapisie... Teraz tylko muszę wybrać jakiś kierunek studiów ( ang. rozszerzenie powinno byc >90). 4,5 miesiąca wakacji czas zacząć :D
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Właśnie skończyłem liczyć poziom podstawowy
www.zadania.info/76587
Tu ledwo się wyrobiłem w 3 godzinach, ale sporo były pisania.

To co od razu rzuca się w oczy, to w dwóch zadaniach są rzeczy, których nie powinno być: wzór na przesunięcie funkcji o wektor i kombinacje w prawdopodobieństwie. Oczywiście pewnie CKE umie sobie to pięknie wytłumaczyć, ale pod tym względem są żałośni (zresztą zawsze to robią). Poza tym, porównajcie sobie zadanie ze stereometrii z zadaniem 2 z naszej próbnej matury
http://www.zadania.info/d902/56123
Czy to przypadkiem nie był przeciek maturalny?
arek1713
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 38
Rejestracja: 13 maja 2009, 14:12
Podziękowania: 7 razy

Post autor: arek1713 »

hmm podstawa miala 120 min.
danzel26
Dopiero zaczynam
Dopiero zaczynam
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 21:04

Post autor: danzel26 »

no w sumie duzo sie nie roznia te zadania;p Ale wiecie tyle zadan co zostalo tutaj wrzucone trudno w sumie by choc jedno sie nie powtorzylo choc troche
arek1713
Rozkręcam się
Rozkręcam się
Posty: 38
Rejestracja: 13 maja 2009, 14:12
Podziękowania: 7 razy

Post autor: arek1713 »

Moze ktos looknać

http://img12.imageshack.us/img12/6266/zad7.jpg

tam jest rozwiazanie onetu i obok moje rozw. koncowke zrobilem inaczej tam od strzałki (na rysunku) i mam pytanie czy to jest dobrze?
Awatar użytkownika
supergolonka
Moderator
Moderator
Posty: 1869
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:53
Otrzymane podziękowania: 29 razy
Płeć:
Kontakt:

Post autor: supergolonka »

Moim zdaniem to jest OK, ale czy według klucza to będzie OK to już bardzo trudno przewidzieć.
ODPOWIEDZ