Zadania z ruchów zmiennych

Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
geleczka
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2011, 17:31
Płeć:

Zadania z ruchów zmiennych

Post autor: geleczka »

1.W pierwszej sekundzie ruchu jednostajnie przyspieszonego ciało przebyło drogę 5m. Jaką szybkość osiągnie to ciało po 2 sekundach ruchu?

2.Kamień rzucony do góry uderzył w podłoże z szybkością 20 m/s. Ile wynosi maksymalna wysokość, na jaką wzniósł się kamień. Przestaw zależnosci a(t), v(t) i s(t) kamienia.

3. Samochód jechał z szybkością 60 km/h, gdy kierowca zauważył czerwone światło na skrzyżowaniu. Zakładając, że opóźnienie samochodu jest stałe i wynosi 2 m/s do kwadratu, oblicz ile sekund trwało hamowanie, w jakiej odległości od skrzyżowania był kierowca w chwili zauważenia czerwonego światła, jeś,i samochód zatrzymał się 2 m od skrzyżowania.

4.Lądujący samolot w chwili zetknięcia się z pasem startowym porusza się z szybkością 200 km/h i zatrzymuje się po przebyciu 1 m. Oblicz czas hamowania i opóźnienie ruchu.

5.W pierwszej sekundzie ruchu ciało przebyło drogę 1 m, w drugiej 2 m, a w trzeciej 3 m. Ciało to poruszało się ruchem jednostajnym, jednostajnie przyspieszonym czy zmiennym?

Za każdą szybką pomoc bardzo dziękuję.
adaniciak
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2011, 12:57
Płeć:

Post autor: adaniciak »

ok mam:
2. t = 2s
h = 20 m
3. t= 8,333
s= coś tam koło 70; zależy jak się zaokrągli.
4. tu jest chyba coś nie tak. samolot nie może po przebyciu 1 metra się zatrzymać. może km, albo jego v=200m/s nie wiem jak miało być, w każdym razie tak coś mi nie pasuje.
5. jednostajnie przyspieszonym
\pi
ODPOWIEDZ