Badania operacyjme - zag. transp.

Pytania o rozwiązania zadań.
Otrzymałeś(aś) rozwiązanie do zamieszczonego zadania? - podziękuj autorowi rozwiązania! Kliknij
kekusia
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2021, 07:26
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Badania operacyjme - zag. transp.

Post autor: kekusia »

Witam Serdecznie,
otóż mam problem z zadaniem transportowym, rozwiązałam je w matlabie lecz okazało się że źle. Zastosowałam średnią artmetyczną, a w zadaniu chodzi o średnią harmonijną i nie potrafię sobie poradzić z tym zadaniem. Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która chciałaby mi pomóc w tym zadaniu? :D
[ciach]
Awatar użytkownika
Jerry
Expert
Expert
Posty: 3512
Rejestracja: 18 maja 2009, 09:23
Podziękowania: 50 razy
Otrzymane podziękowania: 1923 razy

Re: Badania operacyjme - zag. transp.

Post autor: Jerry »

Przepisz zadanie - może ktoś pomoże...

Pozdrawiam
kekusia
Witam na forum
Witam na forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2021, 07:26
Podziękowania: 1 raz
Płeć:

Re: Badania operacyjme - zag. transp.

Post autor: kekusia »

Treść polecenia jest następująca: " Do wykonania dwóch zadań postanowiono wysłać dwa zespoły po dwóch robotników. W tabeli poniżej podano czas (w minutach) wykonania danego zadania samodzielnie przez każdego z robotników A,B,C,D, (znak - oznacza, że robotnik nie ma kwalifikacji do wykonywania danej pracy). Określić optymalny przydział robotników do prac minimalizujący łączny czas wykonania zadań. Sformułować zadanie jako transportowe, a następnie rozwiązać wykonując nie więcej niż jedną iterację algorytmu transportowego!"
Z góry przepraszam za wcześniejsze posty na forum, ale nie mam prawa do edycji... a chciałam go poprawić :D

\(\begin{array}{c|cccc}&\text {Czas}&\text{ pracy}&\text{ (min)}&\\ \text{Tryb pracy}&A&B&C&D\\ \hline
1&30&36&30&24\\
2&36&24&-&42
\end{array}\)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2021, 16:26 przez Jerry, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: poprawa wiadomości, trochę kodu - to nie jest trudne... środowisko {array}
ODPOWIEDZ